بالغ بر ۵۰درصد مددجویان کمیته امداد زنان سرپرست خانوار هستند/پرداخت مبلغ بالغ بر ۵ میلیارد تومان وام اشتغال زایی به  مددجویان
بالغ بر ۵۰درصد مددجویان کمیته امداد زنان سرپرست خانوار هستند/پرداخت مبلغ بالغ بر ۵ میلیارد تومان وام اشتغال زایی به  مددجویان

یکی از برنامه‌های مهم و محوری امداد، ایجاد اشتغال است که در سال ۹۷ بالغ بر ۱۶۰ شغل ایجاد و نزدیک به ۶ میلیارد تومان وام اشتغالزایی به مددجویان پرداخت شده است.

آوای بوشهر؛ ظهر امروز به مناسبت ۱۴ اسفند سالروز تاسیس کمینه امداد امام خمینی نشست رئیس کمیته امداد شهرستان جم در جمع خبرنگاران برگزار شد.

به گزارش آوای بوشهر و به نقل از نسیم جم،عبدالحسین رهبر رئیس کمیته امداد جم در گفت و گو با خبرنگاران بیان کرد: یکی از برنامه‌های مهم و محوری امداد، ایجاد اشتغال است که در سال ۹۷ بالغ بر ۱۶۰ شغل ایجاد و نزدیک به ۶ میلیارد تومان وام اشتغالزایی به مددجویان پرداخت شده است.

عبدالحسین رهبر در خصوص مسکن مددجویان اظهار داشت: خانواده‌های بالای ۲ نفر در جم مشکل مسکن ندارند و در حال حاضر ۳۱ واحد مسکونی در دست احداث برای مددجویان داریم.

رهبر افزود: نزدیک به ۶۰ درصد (۷۸۰ خانوار) از مددجویان کمیته امداد جم، زنان سرپرست خانواده هستند که این آمار نگران کننده است و به مدد مردم و خیرین در راستای حمایت از این قشر، نیازمندیم.

وی اظهار داشت: توانمند‌سازی اجتماعی خانواده‌های تحت حمایت، یکی دیگر از برنامه‌های کمیته امداد است.

عبدالحسین رهبر در پایان خاطرنشان کرد: به مناسبت جشن احسان و نیکوکاری، برنامه های سه روزه‌ای در شهرستان اجراء که از مردم نوع دوست دعوت می‌شود در این برنامه‌ها حضور پررنگ داشته باشند