تصاویر منتشره از نهالستان گزینشی است/ بخشی از نهالستان به دلیل طوفان تخریب شد
تصاویر منتشره از نهالستان گزینشی است/ بخشی از نهالستان به دلیل طوفان تخریب شد

تصاوير منتشر شده مربوط به بخش كوچكي از گلخانه و شاسي هاي تكثير گل فصلي بوده و به هيچ وجه مربوط به فضاي سبز نهالستان نمي باشد، فضاي سبز نهالستان شامل چندین بخش از جمله تفرجگاه، درختان چند ساله رديفي بياباني، گياهان پوششي اطراف محدوده نهالستان، تله متري و ... مي باشد.

مدير مسئول محترم سايت خبري آواي بوشهر

با سلام و احترام
پيرو انتشار مطلبی با عنوان خشك شدن نهالستان منطقه ويژه پارس خواهشمند است دستور فرماييد پاسخ ذيل جهت تنوير افكار عمومي منتشر گردد:

«تصاوير منتشر شده مربوط به بخش كوچكي از گلخانه و شاسي هاي تكثير گل فصلي بوده و به هيچ وجه مربوط به فضاي سبز نهالستان نمي باشد، فضاي سبز نهالستان شامل چندین بخش از جمله تفرجگاه، درختان چند ساله رديفي بياباني، گياهان پوششي اطراف محدوده نهالستان، تله متري و … مي باشد.

تصاوير گزینش شده در آن گزارش که هدف آن چیزی جز انحراف افکار عمومی نیست مربوط به خسارت طوفان شديد در فروردين ماه سال جاري در بخش كوچكی از نهالستان بوده است که این امر نیز بدلیل خسارات وارده بر اثر طوفان توسط اداره کل هواشناسي استان بوشهر مورد تایید قرار گرفته است لذا این سازمان در صدد دريافت خسارت وارده به سقف گلخانه از مبادي ذيربط بيمه ايران مي باشد كه متعاقبا” پس از دريافت خسارت وارده و ترميم سقف ياد شده نسبت به تكثير و توليد گياهان اقدام خواهد شد.

همچنين عمليات تكثير در شاسي گل هاي فصلي بدليل شرايط اقليمي حاكم بر منطقه بصورت فصلی متوقف و در ماه جاري ” ادامه تكثير و توليد گل‌هاي فصلي آغاز خواهد شد.

ساخت تفرجگاه به مساحت۴ هزار متر مربع در نهالستان، تولید انجیر معابد و آموزش جامعه محلی جهت ترویج و کاشت این نهال ارزشمند به منظور حفظ محیط زیست، ساخت گلخانه به مساحت ۱ هزار متر مربع و تولید چندین هزار بوته گل اپارتمانی در این گلخانه، کاشت ۴ میلیون پیاز گل فصلی در سال برای استفاده در شهرها و نواحی محیط پیرامونی از مهمترین اقدامات مدیریت خدمات شهری در نهالستان منطقه ویژه پارس است که همواره نقش مهمی در توسعه فضای سبز مناطق پیرامونی صنعت نفت بر عهده داشته است.

تکمیل و توسعه کلیه نهاده ها در نهالستان با تکیه بر دانش بومی در سال جاری نیز در دستور کار قرار دارد که این امر ضمن توسعه باغچه های نهالستان زیبایی بی نظیری نیز در فضای شهری مناطق پیرامونی به ارمغان می آورد.»

 

جوابیه روابط عمومی منطقه ویژه پارس واکنش به خبر زیر است که در هفته های گذشته در کانال تلگرام آوای بوشهر منتشر شد:

نهالستان سرسبز منطقه ویژه خشک شد!

تصاویر دریافتی آوای بوشهر حکایت از خشک شدن نهالستان سرسبز منطقه ویژه پارس در بیدخون عسلویه دارد.

این نهالستان که مساحت آن ۱۰ هکتار برآورد می شود گنجینه بزرگی برای مدیریت فضای شهری عسلویه و حتی استان بوشهر محسوب می شد که امروز به طور کامل از بین رفته است!

توسعه فضای سبز در عسلویه نقش مهمی در کاهش آلایندگی منطقه دارد و مشخص نیست علت از بین بردن این نهالستان چیست و مدیریت خدمات شهری منطقه ویژه چه پاسخی برای این موضوع دارد؟!

 

  • نویسنده : یاسمن جمشیدی