حق آلايندگی يعنی بهای مرگ تدريجی و جان دادن مردم شهرستان عسلویه
حق آلايندگی يعنی بهای مرگ تدريجی و جان دادن مردم شهرستان عسلویه

آوای بوشهر؛ آيا روزی خواهد رسيد كه متوليان شهرستان به بند كشيده و محاصره فلرها و شركت های صنعتی، شهرستان عسلويه به خود آيند و ضعف خويش در برابر احقاق حق مردمان زجر كشيده در ميان نهند؟!

محمد رضا ملک‌پور فعال رسانه ای و خبرنگار سایت عسلویه نیوز نوشت؛
آيا روزی خواهد رسيد كه متوليان شهرستان به بند كشيده و محاصره فلرها و شركت های صنعتی، شهرستان عسلويه به خود آيند و ضعف خويش در برابر احقاق حق مردمان زجر كشيده در ميان نهند؟! تا اين بينوايان ، فكری و چاره ای انديشه كنند. نام و اصطلاح اين جان بهاء، حق است. در صورتی كه قدم های راسخ در مسير احقاق اين حق ديده نمی شود. منطقه ی عسلويه ، منطقه ی تازه تأسيس نيست تا چنين رفتاری با آن صورت گيرد ، بلكه به قدمت اين خاك و مرز و بوم است. آوا و صدای اجداد در دريای خليج فارس و عمان و اقيانوس هند طنين انداز است با هويتی منحصر به فرد جنوبی و عضوی برجسته از خانواده بزرگ ايران سرافراز است.
اين آرامش و مردانگی و مهمان نوازی و وطن دوستی آنان است ، مسير ميزبانی اين همه صنعت را هموار نمود و مهمترين و حساس ترين بُرهه ی زمانی را كاملاً درك و احساس نموده اند و با قدرت تمام در اعتلای نظام جمهوری اسلامی و تثبيت شعار استقلال آزادی سهيم و شریك بوده اند و هستند.
با اين همه فداكاری آيا شايسته است شاهد و شنيدن نعره های سهم خواهی و كم و كسری از حقوق آنان باشيم ؟!
چشمان نماينده ی شهرستان های غرب هرمزگان و نماينده ی جنوب فارس به اين حق ناچيز در مقابل زندگی سالم شهرستان عسلويه ، خيره شده است.
تصويب و يا در راه تصويب ٢٥ درصد از حق آلايندگی عسلويه ،در روزنامه ها و خبر گزاری های رسمی درج و خبر ساز می شود اما مسوولين استانی و شهرستانی و نماينده ی مردم در مجلس در برابر اين خبر كُنشی و عكس العملی نشان نمی دهند. و اگر در اين حيطه اقدامی صورت گرفته باشد، با رسانه ها كه زبان گويای مردم هستند بازگو نمی نمايند و حاضر به پاسخگويي نيستند.
در ضمن در مقابل احقاق حق كارشناسانه ی ديگران اعتراضی نيست اما مردم شهرستان عسلویه با احقاق حقی كه بواسطه ی سلب حقوقشان صورت می گيرد قاطعانه مخالف و معترض هستند و مراتب اعتراض خود را اعلام می نمایند.
استاندار بوشهر ، نماینده مردم در مجلس مسولین شهرستان عسلويه ، فرماندار بزرگوار، امام جمعه مردمی شهرستان و امامان جمعه و شوراهای شهر و روستا ، بخشداران و فرماندهان نظامی مستقر در منطقه همه و همه در اين راستا قدم خيری برداريد و در برابر ناحقی به اين مردمی كه آب و خاك و خون و زندگی آنان آلوده گشته است سكوت اختيار ننماييم و منتظر گذر زمان هم نباشيم ، بيش از اين اجازه ندهيم شهرستان عسلویه متضرر و متحمل ضربه ها شود./عسلویه نیوز