حق به حقدار رسید/ ارزش افزوده عسلویه را گرفتند حالا چشم طمع به آلایندگی دارند!/شوراهای همجوار باید در قیامت پاسخگو باشند!/ از تلاش های فرماندار عسلویه تشکر می کنم
حق به حقدار رسید/ ارزش افزوده عسلویه را گرفتند حالا چشم طمع به آلایندگی دارند!/شوراهای همجوار باید در قیامت پاسخگو باشند!/ از تلاش های فرماندار عسلویه تشکر می کنم

متأسفانه نه تنها نقش شهرستان عسلويه درتأمين اعتبارات دهياري ها وشهرداري های استان توسط بعضي ازشوراهاي استان ديده نمي شود بلكه چشم طمع به عوارض آلايندگي این شهرستان هم دوخته اند تا اينجا هم عسلويه را ازحق قانوني خود محروم کنند.

رئيس شوراى شهرستان عسلويه گفت: عوارض آلایندگی عسلویه، حقی بود که به حقدار رسید و شوراهای شهرستان های مجاور، با رفتار احساسی برای محروم کردن عسلویه از حق قانونی اش تلاش نکنند که باید در قیامت پاسخگو باشند.

به گزارش آوای بوشهر؛ بوهندی نجفی افزود: احداث تاسیسات عظیم میدان گازی پارس جنوبی و مجتمع های پتروشیمی، تاثیر زیادی در اقتصاد و همچنین اشتغال جوانان کشور داشته به طورى كه بیش از ۵۰٪ بودجه کل کشور از شهرستان عسلویه تامین می گردد‌.

وی با اشاره به مصوبه جدید کمیته استانی توزیع اعتبارات عوارض آلایندگی، این اقدام را احقاق حقوق مردم عسلویه دانست و تصریح کرد: صنایع نفت و گاز در کنار تاثیرات مثبتی که داشته آثار منفی زیادی چون آلودگیهای هوا، خاک و دریا و آسیب های اجتماعی را به همراه داشته است.

بوهندی نجفی تصریح کرد: خوشبختانه حمايت قاطع استاندار ازتصميم قانوني اعضاي كميته توزيع عوارض آلايندگي استان و تلاش قانونمدارانه فرماندار شهرستان برای توزیع عوارض آلایندگی براساس نظر کارشناسی و منطبق با قانون، باعث شد حق به حقدار برسد.

وی افزود: توزیع اعتبارات عوارض آلایندگی تاسیسات شهرستان عسلویه در شهرستان های عسلویه و کنگان (كنگان بدلیل همجوار بودن و تحت تاثیر قرار گرفتن روستاهای پرک و شرینو) کاملا قانونی و کارشناسی شده می باشد.

رئیس شورای شهرستان عسلویه با هشدار به شوراهای شهرستان های جم و عسلویه خاطر نشان کرد: از همکاران خود در شوراهاي شهرستان هاي مجاور تقاضا دارم در خصوص عوارض آلایندگی شهرستان عسلویه احساساتی عمل ننمایند و همانطوریکه ما حاضر نیستیم به خاطرفشار منتخبین خود وافكارعمومي حق و حقوق مردم شهرستان هاي دیگر را به گردن خود بیندازیم آنها نیز برای محروم نمودن مردم شهرستان عسلويه از حقوق خود که برای همه روشن و واضح و نیاز به کارشناسی هم ندارد تلاش نکنند چرا که در روز قیامت مورد سوال و مواخذه قرار می گیرند.

بوهندی نجفی یادآور شد: از مجموع ۷۰۰ میلیارد تومان مالیات برارزش افزوده ای که در سال جاری بین شهرداری ها و دهیاری های استان توزیع شد بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان آن از تأسيسات واقع درشهرستان عسلویه وصول شده که کمتر از ١٧ میليارد تومان آن به دهیاریها و شهرداری های عسلویه تعلق گرفته است.

نجفی این موضوع را ظلمي آشكاربه مردم شهرستان عسلويه از سوی نمايندگان موافق طرح استاني شدن ماليات برارزش افزوده دانست و افزود: متأسفانه نه تنها نقش شهرستان عسلويه درتأمين اعتبارات دهياري ها وشهرداري های استان توسط بعضي ازشوراهاي استان ديده نمي شود بلكه چشم طمع به عوارض آلايندگي این شهرستان هم دوخته اند تا اينجا هم عسلويه را ازحق قانوني خود محروم کنند.

وی اضافه کرد: از تصمیم قاطع وقانوني اعضاي كميته توزيع عوارض آلايندگي استان بوشهر درراستاي احقاق حق مردم شهرستان عسلويه وحمايت استاندار وتلاش هاي فرماندارپرتلاش ومحبوب شهرستان تقدیر و تشکر می کنم./جلالات نیوز