درخشش دانش آموزان جمی در مسابقات فرهنگی و هنری+جدول اسامی
درخشش دانش آموزان جمی در مسابقات فرهنگی و هنری+جدول اسامی

دانش آموزان دختر و پسر شهرستان جم در سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری استان با کسب 52 مقام برتر خوش درخشیدند.

مدیر آموزش و پرورش جم خبر داد: دانش آموزان دختر و پسر شهرستان جم در سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری استان با کسب ۵۲ مقام برتر خوش درخشیدند.

خلیل نیکخواه با ابراز خرسندی از کسب این موفقیت ها و کسب ۵۲ عنوان برتر ، اظهار داشت: مسابقات فرهنگی و هنری یكی از فعالیتهای تربیتی است كه به منظور كشف ، رشد و شكوفایی استعدادهای فرهنگی و هنری و افزایش سطح آگاهی دانش آموزان از طریق ایجاد انگیزه ی بیشتر و رقابت سالم تر با هدایت و نظارت كارشناسی امور فرهنگی و مشاوره طرح ریزی و اجرا می شود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان جم شناخت ، رشد و پرورش هدایت استعدادهای بالقوه و تقویت انگیزه های دانش آموزان و همچنین پرورش روحیه مشاركت جویی ، مسئولیت پذیری ، تعامل و همدلی بین دانش آموزان و دست اندركاران تعلیم و تربیت را از جمله اهداف این گونه مسابقات دانست.

وی اضافه کرد: این مسابقات در بخش هنرهای تجسمی، نقاشی همگانی، سرود همگانی، فیلم کوتاه، بخش ادبی، هنرهای آوایی، هنرهای نمایشی ، رسانه و فضای مجازی و… برگزار شده است.

نیکخواه با بیان اینکه دانش آموزان جمی موفق به کسب ۲۱ مقام اول ،۱۷مقام دوم و ۱۴ مقام سومی در مسابقات فرهنگی و هنری استان بوشهر شدند ، گفت: ۳۶ مقام برتر حاصل تلاش دانش آموزان دختر و ۱۶ مقام برتر نیز حاصل تلاش دانش آموزان پسر بود.

وی تصریح کرد: کسب عنوان های برتر مسابقات فرهنگی و هنری استان نسبت به سال گذشته ۳۶ درصد رشد داشته است.

لازم به ذکر است ، نفرات اول در متوسطه دوم این مسابقات به مرحله کشوری اعزام خواهند شد.