عزل عظیم پور از دانشگاه آزاد ، خبر خوش سال!
عزل عظیم پور از دانشگاه آزاد ، خبر خوش سال!

آوای جم، بهترین راه ، عزل عظیم پور است و امیدوارم دکتر قیصری دست از لجبازی و دشمنی با جم بردارد. تغییر رئیس دانشگاه آزاد جم در سال ۹۶ می تواند بهترین و شیرین ترین خبر برای جوانان و دانشجویان جمی باشد. آوای جم – دبیر سرویس اجتماعی: دانشگاه آزاد جم ۶ سال پیش در […]

آوای جم، بهترین راه ، عزل عظیم پور است و امیدوارم دکتر قیصری دست از لجبازی و دشمنی با جم بردارد. تغییر رئیس دانشگاه آزاد جم در سال ۹۶ می تواند بهترین و شیرین ترین خبر برای جوانان و دانشجویان جمی باشد.

آوای جم – دبیر سرویس اجتماعی: دانشگاه آزاد جم ۶ سال پیش در شهر جم افتتاح شد.

این دانشگاه با اهداف مهمی ازجمله ایجاد شرایط لازم برای ادامه تحصیل کارکنان نفت و گاز، بانوان جمی، و تمامی کسانی که برایشان مقدور نبود در خارج از شهرستان ادامه تحصیل دهند افتتاح شد.

دانشگاه آزاد واحد جم که زیر مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی دشتستان است یکی از دلایل راه اندازی و افتتاح آن در جم تدریس رشته های مورد نیاز منطقه بود که سبب شد این دانشگاه با استقبال زیاد مردم و به خصوص جوانان بیش از ۲ هزار دانشجو را در خود جای دهد.

یکی دیگر از اهداف دانشگاه آزاد اسلامی از بدو تاسیس در شهرستان جم ایجاد بستر مناسب در راستای توسعه و توانمند سازی نیروی کارآمد و بستر سازی بحق جهت خود ابرازی شایستگان بوده است تا بتواند در کنار پیام نور و دانشکده فنی به رشد جوانان در حوزه ی علم تلاش کند.

جم به دلیل وجود مجتمع مسکونی پارس در این شهر و مهاجر پذیری سبب شده روز به روز نیاز به وجود دانشگاه آزاد در شهرستان جم افزایش یابد.

اما برخلاف این موضوع  از سال ۹۴ با شروع بکار جلیل عظیم پور در دانشگاه آزاد این آمار دو هزار نفری دانشجو به کمتر از ۲۰۰ نفر کاهش یافت تا سبب حذف خیلی از رشته ها در این دانشگاه شود.

طی دو سال اخیر، خیلی از جوانان دانشجو در این دانشگاه از اوضاع نابسامان آن رضایت نداشتند و این موضوع سبب شده تا دانشجویان جمی از جم به دیگر شهرستان های همجوار و یا مرکز استان برای ادامه تحصیل مراجعه کنند.

سطح پایین تدریس و نبود امکانات مورد نیاز و حتی اولیه در دانشگاه آزاد جم طی دو سال گذشته دیگر عواملی است که دانشجویان را وادار کرد تا شهرستان های همجوار را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.

اکثر دانشجو هایی که متقاضی تحصیل در دانشگاه آزاد جم هستند به ناچار در دانشگاه های علمی کاربردی عسلویه و کنگان ادامه تحصیل می دهند به طوری که در حال حاضر حدود ۵۰۰۰ نفر در دانشگاه علمی کاربردی عسلویه ادامه تحصیل می دهند که به یقین بیش از ۲۰۰۰ نفر از آنان ساکن جم و متقاضی ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد جم هستند. ادامه این روند باعث شده  هم منافع دانشگاه آزاد متحمل ضرر و زیان شود و هم کیفیت آموزشی دلخواه به دست نیاید.

اوضاع و شرایط دانشگاه آزاد در جم روز به روز بدتر می شود و این موضوع بسیار نگران کننده است اما ناراحت کننده تر از آن سکوت مدیر ارشد شهرستان، امام جمعه و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی است.

دو سال پیش در پی تغییر دکتر کارگر و انتصاب  عظیم پور به عنوان رئیس دانشگاه آزاد جم ،فرماندار و امام جمعه که مخالف جدی این تغییر بودند در زور آزمایی با دکتر قیصری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر شکست خوردند .

بعد از دوسال ریاست عظیم پور در دانشگاه آزاد جم انتظار می رفت با توجه به عملکرد ضعیف وی در دانشگاه آزاد ، مسئولان ، امام جمعه و شوراها زمینه را برای عزل عظیم پور مهیا می کردند تا فضای علمی شهرستان تغییر و تحولی عظیم به خود ببیند.

تاکنون که مدیر ارشد شهرستان و امام جمعه لب به انتقاد نگوشیده اند و این انتظار جدی جامعه دانشجویی است تا ترم آینده خود را بهتر و با شرایط مطلوب تری بگذرانند.

انتظار جامعه دانشجویی و قشر جوان از نماینده مردم در مجلس این است تا با عزل عظیم پور شرایطی را برای دانشگاه به وجود بیاورد تا جوانان جمی از شهرستان های همجوار  و مرکز استان به شهر خود بازگردند و در جم به تحصیلات خود ادامه دهند.

تنها راه برون رفت دانشگاه آزاد جم از این وضعیت عزل رئیس فعلی دانشگاه است. نیاز است امام جمعه، نماینده مردم در مجلس و فرماندار به همراه جمعی از شوراها متحدانه گامی برای عزل وی بردارند تا نشاط و شادابی و تحرک به دانشگاه آزاد در این شهرستان بازگردد. کنار گذاشتن عظیم پور کار سختی نیست مگر اینکه مسئولان شهرستان از عملکرد وی رضایت داشته باشند!

عظیم پور در روزهای ابتدایی حضورش در جم وعده های شیرینی برای مدیریت دانشگاه داد اما بی شک بیش از ۷۰ درصد این وعده ها محقق نشد و هیچگاه رنگ واقعیت به خود ندید تا وعده های شیرین وی کام دانشجویان را تلخ کند.

به گفته دانشجویان تنها تغییرات انجام شده در زمان مدیریت وی فقط تغییر مکان نمازخانه این دانشگاه بوده!! و حضور دو ساله وی در جم هیچ دستاورد مثبت دیگری به همراه نداشته است.

هر چند در زمان مدیریت چهار ساله دکتر کارگر انتقاداتی نیز به این مجموعه وجود داشت اما قطعا شرایط خیلی بهتر از زمان فعلی بود.

حال روز دانشگاه و دانشجویان حکایت عجیبی دارد، دانشجویان فقط پول می دهند و مدرک می گیرند، اما یک سوال با این هزینه ی زیادی که از دانشجویان گرفته می شود چرا اقدامی برای رفع مشکلات دانشگاه انجام نمی شود؟

وضعیت اسفبار دانشگاه فراتر از آن چیزی است که تصورش را بکنید، نه همت و تلاشی از سوی رئیس آن دیده می شود که دانشگاه به شرایط ایده آل خود برسد و پیشرفت کند و نه دانشجویانی که بتوانند به این موضوعات اعتراض کنند که این بدترین اتفاق ممکن است.

قطعا در پی بروز چنین وضعیتی خیلی ها مقصر هستند اما مقصر اصلی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر است که با لجبازی با  شهرستان جم سبب شد چراغ در حال روشن دانشگاه خاموش شود.

در ادامه سخنی کوتاه با دکتر قیصری ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر ؛

جناب قیصری موضوع برکناری دکتر کارگر را شفاف بیان کنید؟ علت این تغییرات چه بود؟ چرا دانشگاه آزاد که روند رو به رشدی را به خود گرفته بود ترمزش را اینگونه کشیدید و سبب شدید دانشگاه بعد از دو سال مدیریت عظیم پور دنده عقب براند؟

در روزهایی که خبر انتصاب رئیس جدید دانشگاه آزاد جم در فضای مجازی دست به دست می شد، فرماندار و امام جمعه با این تغییر مخالفت کردند و دانشجویان نیز دست به تحصن و تجمع زدند تا این تغییر رخ ندهد، اما گویا شما فقط به دنبال ضربه زدن به جوانان جمی بودید و در این راه علیرغم مخالفت های مسئولین جم موفق هم شدید.

جناب قیصری، اینکه جلیل عظیم پور جانباز است دلیل نمی شود که بتواند مدیریت خوبی داشته باشد و هم اکنون در دوران مدیریت او، جم ضعیف ترین دانشگاه آزاد استان را دارد، مگر شما در مصاحبه ها نگفتید در زمان عظیم پور شرایط بهتر می شود؟ تلاش برای افتتاح ساختمان دانشگاه ؟ چه شد پس؟؟

تجهیز کارگاه ها و آزمایشگاه و همچنین اضافه شدن چند رشته دیگر مگر وعده عظیم پور برای دانشگاه آزاد نبود؟ آیا عملی شدند؟

وی در آن زمان قول داد طی یک بازه زمانی شش ماه تا یکساله سرآمد استان شود و گفت مردم و به خصوص دانشجویان بهتر شدن وضعیت دانشگاه را لمس خواهند کرد.

بعد از گذشت دو سال باید به اطلاع وی و شما برسانیم که آری هم مردم و هم دانشجویان تغییرات شما را به خوبی لمس کردند!

در دوران مدیریت دو ساله جلیل عظیم پور نشاط، شادابی، تحرک، فعال بودن، حضور دانشجویان در حوزه ی اجتماعی و سیاسی غیر فعال شد، دیگر خبری از مراسم هایی که در سالن شهید خاتمی توسط دانشگاه آزاد برگزار میشد نشد.

از سرآمدی استان به پایین ترین سطح ممکن رسید و قطعا همه به خوبی شرایط دانشگاه در طی دو سال اخیر را  به خوبی لمس کرده اند.

در پایان بهترین راه ، عزل عظیم پور است و امیدوارم دکتر قیصری دست از لجبازی و دشمنی با جم بردارد. تغییر رئیس دانشگاه آزاد جم در سال ۹۶  خواسته دانشجویان است  و این اقدام می تواند بهترین و شیرین ترین خبر برای جوانان و دانشجویان جمی باشد.

نویسنده: رضا رئیسی