هر ۱۰ روز یک فوتی در تصادفات دیر/ بیمارستان دیر را مثل نوزاد نارس تحویل گرفتیم
هر ۱۰ روز یک فوتی در تصادفات دیر/ بیمارستان دیر را مثل نوزاد نارس تحویل گرفتیم

در ۱۰ ماهه نخست سال جاری ۳۲ نفر در شهرستان دیر بر اثر تصادف جان خود را از دست داده اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته دوبرابر شده است و باید چاره اندیشی شود.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: در شهرستان دیر هر ۱۰ روز یک نفر بر اثر تصادف فوت می‌شود که اکثرا جوان هستنددر حالی که این واقعیت دردناک و آمار در شهرستان های دیگر استان نیست.

به گزارش «آوای بوشهر»؛ سعید کشمیری در چهارمین شورای سلامت و امنیت غذایی و دومین مجمع خیرین سلامت شهرستان دیر در سال جاری، خواستار رسیدگی به وضعیت تصادفات جاده‌ای در شهرستان دیر شد و افزود: در ۱۰ ماهه نخست سال جاری ۳۲ نفر در شهرستان دیر بر اثر تصادف جان خود را از دست داده اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته دوبرابر شده است و باید چاره اندیشی شود.

این اظهارات در شرایطی می باشد که بزرگراه بوشهر- دیر بیش از یک دهه است نیمه تمام مانده و محدوده دیر تا دلوار حادثه خیر است.

وی با اعلام اینکه خطر پساب‌های صنعتی پتروشیمی‌ها شهرستان دیر را تهدید می‌کند، ابراز کرد: باید از آب دریا، اطراف و خاک خیلی مراقبت کنیم؛ سه پتروشیمی مستقر در شهرستان دیر پیوست سلامت خود را نوشته‌اند و منتظر نتیجه آن هستیم.

کشمیری درباره آخرین وضعیت بیمارستان امام هادی(ع) شهرستان دیر، عنوان کرد: این بیمارستان در نهایت باید پاسخگوی نیازهای مردم باشد اما دو هفته پیش مشکل برق آن حل شده و تازه به علوم پزشکی تحویل موقت می‌شود.

وی با اشاره به فشارها برای افتتاح زود هنگام بیمارستان دیر، یادآور شد: ما با هم تعارف نداریم، در واقع یک نوزاد نارس به ما تحویل داده‌اند، هیچ کدام از وسایلش قابل استفاده نبود و یکی یکی انجام شد؛ ما نمی‌خواهیم بی‌توجهی کنیم و در تیم مدیریتی دانشگاه هیچ فرقی بین شهرستان‌‌ها وجود ندارد و همه مردم محترم هستند.

این بیمارستان در اردیبهشت ۹۶ به بهره برداری رسید، آن هم پس از حدود یک دهه کش و قوس.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر از آمادگی برای راه‌اندازی زایشگاه و اضافه کردن متخصص بیهوشی و جراح عمومی به این بیمارستان خبر داد و تصریح کرد: بیمارستان‌های بزرگ هم روز اول همه متخصص‌ها نداشتند و همین بیمارستان کنگان بعد از مدتها، همین پارسال متخصص مغز و اعصاب اضافه شد که در این مدت نزدیک به ۳۰ تا ۴۰ نفر از مرگ حتمی نجات یافتند.

کشمیری اساس سلامت را خدمات پیشگیری و جلوگیری از تولید بیمار دانست و افزود: ما اگر تمام این شهرستان تبدیل به بیمارستان کنیم ولی بیمار تولید شود فایده‌ای ندارد ما باید بهترین خدمات درمانی بدهیم اما پیگیری کنیم که بیمار سکته‌ای و تصادف و … نداشته باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با اشاره به غربالگری کمبود تیرویید در نوزاد تازه متولد شده در خانه‌های بهداشت، یادآور شد: از ابتدای شروع این خدمت در استان بوشهر تاکنون نزدیک به ۸۰۰ تا ۹۰۰ کودک شناسایی و درمان کرده‌ایم./خلیج فارس