چرا جم گرانترین شهر کشور است؟!/ مقصر کیست؟ + لیست مقایسه ای قیمت ها
چرا جم گرانترین شهر کشور است؟!/ مقصر کیست؟ + لیست مقایسه ای قیمت ها

تصور کنید همین امروز صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف جم تعطیل شوند آیا شرایط بازار بدتر از این می شود؟!

بسیاری معتقدند جم یکی از شهرهای گران کشور است و برای این ادعا هم دلایل محکمی دارند اما این ادعا همیشه با فرافکنی اتاق اصناف جم رد شده است.

اتاق اصناف جم یا به کلی گرانی را در جم رد می کند یا اگر در برخی مواقع مجبور به پذیرش شود توپ را به زمین تعزیرات نداشته جم می اندازد.

تابستان که می رسد موضوع میوه های تابستانه و گرانی عجیب شان در جم داد مردم را در می آورد. صنعت و معدن ساکت است و اتاق اصناف هم توجیهات بی اساس می آورد: میوه جم خوشمزه تره، رنگ و طرح بهتری داره، هزینه ها در جم بالاست و …

برای اینکه مطمئن شویم واقعا میوه ها در جم گران است یا توهم مردم است و دارند سیاه نمایی می کنند. با پیگیری های خبرنگار آوای بوشهر لیست قیمت میوه های چندین شهر کشور را طی یک روز با هم مقایسه کردیم تا اثبات کنیم گرانی جم نه پا به پای تقاضاست نه ناشی از گرانی سراسری بلکه فقط ضعف مدیریت بازار است.

با این شیوه مدیریت بازار، مردم عادی نه تنها از خوردن میوه نوبرانه محروم اند بلکه میوه های معمولی بازار را هم نمی توانند بخرند و این یعنی یک جای کار می لنگد که شاهد این حد از ولنگاری در بازار هستیم.

تصور کنید همین امروز صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف جم تعطیل شوند آیا شرایط بازار بدتر از این می شود؟!

به نظر می رسد نه در ستاد تنظیم بازار جم و نه در ادارات مسئول، اراده ای برای مدیریت بازار جم وجود ندارد و عملا شاهد هرج و مرج وسیع در بازار هستیم.

این وضعیت نه تنها در مورد میوه و تره بار که در بخش های دیگر بازار هم وجود دارد فقط کافی است یک قطعه خودرو مشخص را از ۱۰ قطعه فروشی در جم استعلام کنید تا نتایج آن، شما را دچار سرگیجه کند!

طی روزهای آینده گزارش بازار در بخش زمین و مسکن و تعمیرگاه و قطعات خودرو را به صورت شفاف در اختیار مردم قرار خواهیم داد.