۳۰‌‌‌‌هزار نفر جمی تحت پوشش طرح بسیج ملی فشار خون / افراد بالای ۳۰ سال به مراکز خدمات جامع سلامت مراجعه می کنند
۳۰‌‌‌‌هزار نفر جمی تحت پوشش طرح بسیج ملی فشار خون / افراد بالای ۳۰ سال به مراکز خدمات جامع سلامت مراجعه می کنند

آوای بوشهر؛ طرح بسیج ملی کنترل فشار خون، از تاریخ 27 اردیبهشت ماه لغایت 15 تیرماه با همكاري همه ي ارگان ها و ادارات درکلیه مراکز درمانی و بهداشتی کشور اجرایی می شود.

احمد قاسمی در گفتگو با خبرنگار آوای بوشهر، مطرح کرد: عامل اصلی مرگ و میر در بیماری های قلبی و عروقی، عدم کنترل فشار خون می باشد که می توان با اصلاح سبک زندگی تا حدود زيادي بیماری فشارخون را کنترل کرد.
قاسمی در ادامه افزود: مصرف نمک مهم ترین عامل اصلی افزایش فشار خون است و فشار خون بالا معمولا بدون علامت می باشد که تنها با دستگاه فشارسنج می توان آن را اندازه گیری کرد.
رییس شبکه بهداشت جم تصریح کرد: طرح بسیج ملی کنترل فشار خون، از تاریخ ۲۷ اردیبهشت ماه لغایت ۱۵ تیرماه با همكاري همه ي ارگان ها و ادارات درکلیه مراکز درمانی و بهداشتی کشور اجرایی می شود.
وی خاطر نشان کرد: در این طرح کلیه افراد ۳۰سال به بالا، مادران باردار و بیماران کلیوی مورد پایش قرار می گیرند و افراد در معرض خطر شناسایی و تحت درمان قرار خواهند گرفت.
احمد قاسمی در پایان اذعان داشت: افراد بالای ۳۰سال می توانند با مراجعه به کلیه مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه های سلامت و خانه های بهداشت شهرستان جم نسبت به اندازه گیری فشار خون خود اقدام کنند تا از آسیب های جبران ناپذیر آن پیشگیری کنند.