• امروز : جمعه - ۱۵ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 12 - ربيع أول - 1444
  • برابر با : Friday - 7 October - 2022
5
مقام معظم رهبری در نمازجمعه تهران:‌

از مذاکره ابایی نداریم اما نه با آمریکا/در حادثه هواپیما ابهاماتی هست/بی‌رونق کردن انتخابات خواست دشمن است

  • کد خبر : 10809
  • 28 دی 1398 - 9:25
«قوی شدن» تنها راه در پیش پای ملت ایران است؛ باید تلاش کنیم قوی شویم، ما از مذاکره هم ابایی نداریم، البته نه مذاکره با آمریکا؛ بلکه از مذاکره با دیگران ابایی نداریم. مذاکره نه از موضع ضعف بلکه از موضع قوت و قدرت. به یاری خدا دارای قدرت هستیم و قوی تر هم خواهیم شد. قدرت، فقط قدرت نظامی نیست، اقتصاد کشور هم باید قوی شود.

مقام معظم رهبری فرمودند: اگر نصرت الهی را می‌خواهیم اگر توفیق الهی و هدایت الهی را می‌خواهیم در تقواست، اگر فرخ و گشایش در مسائل شخصی را می‌خواهیم همه در تقواست همه باید کوشش کنیم که تقوای الهی را معیار خود قرار دهیم.

به گزارش آوای بوشهر به نقل از ایرنا،  ‌آیت الله خامنه ای در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران فرمودند: همه برادران عزیز را و خودم را دعوت و توصیه می کنم به رعایت تقوای الهی. اگر نصرت الهی را می خواهیم،‌ در تقوا است. اگر توفیقات الهی را می خواهیم و هدایت الهی را می خواهیم در تقواست. اگر فرج و گشایش در مسائل شخصی و اجتماعی را می خواهیم در تقواست. همه باید کوشش کنیم که تقوای الهی را معیار کار خودمان قرار دهیم.

ایشان افزودند: در نماز جمعه ‌آنچه مهم است توصیه به تقوا است. خود این حقیر بیشتر از شما محتاج این توصیه هستم. امیدوارم خدا توفیق دهد هرکدام به وسع خودمان تقوای الهی را رعایت کنیم .

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه بیاناتشان با اشاره به آیه پرمغز و پرمضمون در سوره ابراهیم(ع) فرمودند: این آیه توصیه می کند و دستور می دهد حضرت موسی (ع) را که ذکرهم به ایام الله. دو احتمال در معنا و ذکر هم به ایام الهی است. ایام الله را به یاد آنها بیاور. یک احتمال و مقصود این است به وسیله ایام الله خدا را دین و قیامت را به یاد آنها بیاور اهمیت ایام الله در اینجا معلوم می شود که موسی پیامر عظیم الشان مامور است ایام الله را به یاد مردم بیاورد.

ایشان ادامه دادند: بعد می فرماید ان فی ذلک با ایات ایام الله آیه و نشانه و دلیل راه هستند برای کی، برای کسانی که این دو صفت را دارند صبار هستند و شکورند یعنی کسی که سرتا پا استقامت و صبر است یکسره اهل صبر و استقامت است شکور یعنی کسی که نعمت را بشناسد و شکرگزاری می کند.

حضرت‌آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: در آیه بعد می فرماید حضرت موسی(ع) این دستور را عمل کرد به یاد آنها آورد نجاتشان از دست فرعونیان را یه یاد ‌آنها آورد از دست قدرت صاعقه و غالب ستمگر را چطور شما را نجات داد این از نمونه های ایام الله است.

رهبر معظم فرمودند: اینکه ما تاکید می کنیم شکرگزار باشید برای خود شما است و گرنه خداوند متعال بی نیاز است.
ایشان «ایام الله» را برای مردم صبار و شکور، مهم عنوان کردند و فرمودند: «صبار» یعنی یکپارچه اهل استقامت و صبر هستند و از میدان به اندک چیزی خارج نمی شوند، ایستادگی می کنند و «شکور» یعنی نعمت را می شناسند، ابعاد پنهان و آشکار نعمت را می بینند و همچنین قدرشناس آن هستند. وزن و قیمت ارزش نعمت را می دانند و بر اساس آن نعمتی که خدا داده است، احساس مسئولیت می کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به آیات مکی سوره ابراهیم(ع) اظهار داشتند: ملت و قومی که بی صبر و مسئولیت ناشناس نیستند، خداوند این ایام الله را نصیب مردم می کند و آنها باید شکرگزار ایام الله باشند و اگر مردم واکنش درست شاکرانه نشان دهند خدا متعال به آنها پیروزی های بیشتری در آینده خواهد داد.

رهبر معظم انقلاب فرمودند: این دو هفته ای که بر ما گذشت دو هفته پر ماجرا و استثنایی بود؛ ماجراهای تلخ و شیرین و حوادث درس آموز در این دوهفته برای ما پیش آمد.

رهبر انقلاب فرمودند: یوم الله یعنی مشاهده دست خدا در حوادث، روزی که دهها میلیون در ایران و صدها هزار نفر در عراق و بعضی کشورهای دیگر به پاس خون فرمانده سپاه قدس به خیابان ها آمدند و بزرگترین بدرقه جهان را شکل دادند، یکی از ایام الله است و کار هیچ عمالی جز دست پر قدرت خدا نمی تواند باشد.

آیت الله خامنه ای گفتند: آن روزی که موشک‌های سپاه پاسداران پایگاه آمریکایی را در هم کوبید یکی دیگر از ایام الله است؛ ما این دو روز را جزو ایام الله در همین چند روز گذشته در مقابل چشم خود مشاهده کردیم؛ این ها روزهای نقطه عطف تاریخ و تاریخ ساز هستند و روزهای عادی نیستند، اینکه یک نیرویی یک ملتی این قدرت و توان روحی را دارد که به یک قدرت متکبر زورگوی عالم این گونه سیلی بزند، نشان دهنده دست قدرت الهی است و «ایام الله» است.

رهبر انقلاب اسلامی خاطر نشان کردند: لکن تاثیرات این روزها در زندگی ملت‌ها و روحیه و منش ملت‌ها در مسیر ملت‌ها ‌آثاری که این روزها باقی می گذارند، آثار ماندگار و بعضا جاودانه است. حالا جامعه ایرانی به نظر ما یک جامعه صبار و شکور است. ملت ما ملت پراستقامتی و ملتی شکرگزاری است.

ایشان افزودند: در طول این سال‌های متمادی ملت ایران همواره سپاسگزار الطاف الهی در طول این سال‌ها بوده است. باید ما ملت صبار و شکور از این ‌آیات درس بگیریم. اولین مساله این است که ابعاد مادی و معنوی این پدیده را شناسایی کنیم.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: پس از گذشت ۴۱ سال از پیروزی انقلاب اسلامی این جمعیت بی نظیر را کدام دست قدرتی به میدان ‌آورد. این اشک و عشق و شور را چه کسی پدید ‌آورد. کدام عاملی می‌توانست یک چنین معجزه ای را نشان دهد. جز دست قدرت الهی است.

ایشان افزودند: آن کسانی که دست قدرت خدا را نمی‌توانند در این حوادث ببینند و تحلیل‌های مادی در این مسائل می کنند، عقب می مانند باید دست قدرت خدا را دید. بعد معنوی و بسیار مهم این حوادث، همین است که خدای متعال این کار را می کند.

حضرت ‌آیت الله خامنه ای فرمودند: وقتی خدای متعال چنین حرکتی در ملت به وجود می‌آورد، انسان باید احساس کند اراده الهی در پیروزی این ملت است و این نشان دهنده این است. اراده الهی بر این است که ملت در این راه و در این خط حرکت کند و پیروز شود. نشان دهنده معنویت و باطن این ملت هم هست. این عشق و این وفا و این ایستادگی و این بیعت بزرگ با خط امام(ره)، مردم با حضورشان در میدان با خط امام(ره) بیعت کردند؛ بیعتی با این عظمت و بعد از گذشت بیش از ۳۰ سال از رحلت امام(ره) بزرگوار، این طور با امام مردم بیعت می کنند این طور امام(ره) زنده است.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: چه شد که پس از تلاش امپراطوری خبری صهیونیست در چند روز قبل و بعد از این حادثه امپراطوری خبری صهیونیسم در همه دنیا سعی کردند نام سردار بزرگوار عزیز ما را متهم کنند به تروریسم. خود رییس جمهور ‌آمریکا، وزیر خارجه اش گفت. دستگاه‌های خبری صهیونیست‌ها در همه دنیا تکرار کردند اما خدای متعال صفحه را درست به عکس آنچه ‌آنها می‌خواستند ترسیم کرد و نه فقط در ایران بلکه در کشورهای مختلف مردم به روح این شهید بزرگوار درود فرستادند و پرچم‌ آمریکا و صهیونیست‌ها را آتش زدند. آیا دست خدا را به وضوح نمی‌شود.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگر از بیاناتشان فرمودند: خود این شهادت بزرگ هم یکی از آیات قدرت الهی است، دولت بی آبروی آمریکا رسوایی این دولت را رقم زد. اینها کسی را که سرشناس‌ترین و قوی ترین فرمانده مبارزه با تررویسم بود، شهید کردند. شهید سلیمانی به معنای واقعی کلمه قوی‌ترین فرمانده مبارزه با تروریسم در منطقه است به همین عنوان هم شناخته شده است. کدام فرمانده دیگر می توانست کارهایی که او انجام داد انجام دهد.

ایشان افزوند: منطقه ای که در محاصره ۳۶۰ درجه است، شهید سلیمانی با بالگرد وارد این منطقه می شود. جوان‌های خوبی در آن منطقه دست تنها هستند، چشمشان به حاج قاسم می افتد روحیه و انگیزه پیدا می‌کنند، محاصره را از بین می برند، دشمن را متواری می‌کنند. چه کسی می تواند این را انجام دهد. فرمانده ضدتروریست، قوی ترین و سرشناس ترین فرمانده را ترور کردند.

آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: در میدان با او روبرو نشدند او را دزدانه و بزدلانه، دولت ‌آمریکا او را ترور کرد و خودشان اعتراف کردند این مایه روسیاهی آمریکا در این منطقه شد. تا قبل از این حادثه این طور کارها مخصوص رژیم صهیونیستی بود. رهبر حماس را ترور کردند، رهبر جهاد را ترور کردند و گفتند ما ترور کردیم. آمریکایی‌ها آدم خیلی کشتند در عراق، افغانستان، هر چه توانستند آدم ترور کردند منتهی اعتراف نمی کردند. اینها اعتراف کردند که ترور کردیم.

رهبر انقلاب اسلامی فرمودند: خدای متعال پشت سر افراد می‌زند تا اعتراف کنند. اعتراف کردند که ما تروریست هستیم رسوایی از این بزرگتر می‌شود.

ایشان در بخش دیگر از بیاناتشان فرمودند: تشییع جنازه و شهادت بزرگ شهید عزیز یک طرف قضیه است، عکس العمل و واکنش قدرتمندانه سپاه طرف دیگر است. البته ضربه درخور تدبر بود اما مهمتر از ضربه نظامی ضربه حیثیتی به هیبت ابرقدرتی آمریکا بود.

رهبر معظم انقلاب فرمودند: آنها اعلام کردند تحریم‌ها را افزایش می‌دهند اما با این کار نمی‌تواند آبروی از دست رفته امریکا را برگرداند.

ایشان اظهار داشتند: اخلاص برکت دارد، هر جا اخلاص بود، خدای متعال به اخلاص بندگان مخلص برکت می‌دهد؛ کار به نحوی می‌شود که اثر آن به همه می‌رسد، برکت آن در میان مردم باقی می‌ماند. نتیجه آن اخلاص عشق و وفاداری، حضور مردم و همین تازه شدن روحیه انقلاب مردم است.

رهبر انقلاب فرمودند: اینکه ما این حوادث (اخیر) را تبیین و قیمت‌گذاری کنیم و قدر آنها را بدانیم و ببینیم ارزش این حوادث چقدر است در صورتی تحقق پیدا می‌کند که به حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی به چشم یک فرد نگاه نکنیم و به چشم یک مکتب نگاه کنیم.

ایشان فرمودند: سردار شهید عزیز را به چشم یک مکتب، راه و یک مدرسه درس آموز نگاه کنیم اهمیت این قضیه روشن خواهد شد.

رهبر انقلاب تصریح کردند: سپاه قدس را نباید به عنوان یک مجموعه و سازمان اداری ببینیم، بلکه به عنوان یک نهاد انسانی و دارای انگیزه‌های بزرگ و روشن انسانی مشاهده کنیم. اگر اینگونه شد اجتماع مردم، تجلیل و تکریم مردم معنای دیگری پیدا می‌کند. البته بدون تردید همه نیروهای مسلح ما از ارتش، سپاه، بسیج زیربنای فکری شان هدف‌های الهی است.

آیت الله خامنه ای در خطبه دوم نماز جمعه تهران درباره حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی فرموند: مجددا تسلیت عرض می کنیم، اظهار همدردی می‌کنیم، ابهام‌هایی وجود دارد. تشکر می کنیم از فرماندهان سپاه توضیح دادند ولی باید حادثه پیگیری شود و از حوادث مشابه هم به طور جدی پیشگیری شود. پیگیری مهم است مهمتر از آن پیشگیری از تکرار این حوادث است.

رهبر انقلاب اسلامی فرمودند: همان اندازه ای که ما از حادثه سقوط هواپیما غصه خوردیم و غم بر دل ما فرود آمد، دشمن ما به همان اندازه خوشحال شد، به خیال اینکه مستمسکی به دست آورده است که بتواند سپاه پاسداران، نیروهای مسلح و نظام جمهوری اسلامی ایران را زیر سوال ببرد. خواستند این کار را بکنند شاید آن حادثه عظیم را تحت الشعاع قرار بدهند، اما اشتباه کردند.

ایشان اظهار داشتند: آنها مکر کردند اما ندانستند مکرشان در مقابل دست قدرت پروردگار هیچ تاثیری ندارد و نمی توانند این کار را بکنند. حادثه یوم الله تشییع پیکر شهید و یوم الله در هم کوبیدن پایگاه آمریکایی از ذهن مردم نخواهد رفت و روز به روز هم زنده تر خواهد شد.

رهبر معظم انقلاب صمیمانه بار دیگر با اصحاب مصیبت هواپیمای اوکراین ابراز همدردی کردند و افزودند: در غم آنها شریک هستیم و تشکر می کنم از پدر و مادرها و صاحبان عزاهایی که با وجود این که دل هایشان پر از درد و غم بود در مقابل توطئه و وسوسه دشمن و بر خلاف آن چه که میل دشمنان بود، ایستادند.

ایشان فرمودند: مادر یکی از عزیزانی که در این هواپیما بود به من نامه نوشته و اظهار کرده که پای جمهوری اسلامی و پای انگیزه‌های شما ایستاده ایم، این ها شجاعت و فهم و بصیرت می خواهد که با همه وجود در مقابل این طور شخصیت ها احساس تکریم و تعظیم می کنیم.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اقدامات اخیر سه کشور اروپایی فرمودند: اقدامات اخیر دولت خبیث انگلیس و دولت فرانسه و آلمان برای تحت الشعاع قرار دادن اتفاقات اخیر در کشور بود. آنها ایران را تهدید کردند که ما مساله هسته ای را بار دیگر به شورای امنیت می بریم که البته مسئولان کشور خوشبختانه پاسخ اینها را محکم داده اند.

ایشان فرموند: اینها همان سه کشوری هستند که در دوران جنگ تحمیلی تا توانستند به صدام حسین کمک کردند. دولت آلمان وسایل و سلاح شیمیایی را در اختیار صدام حسین گذاشت تا شهرها و جبهه های ما را هدف قرار بدهد که آثار آن هنوز در  میان رزمندگان قدیمی ما وجود دارد.

آیت الله خامنه ای افزود: دولت فرانسه بالگردهای جنگی سوپر اتاندارد را برای هدف قرار دادن کشتی های نفتی ما در اختیار صدام حسین قرار داد، سوابق آنها است. دولت انگلیس با همه وجود در خدمت دشمنان ما و صدام حسین بود. اینها سوابق این گونه است و امروز هم این گونه عمل می کنند. باید به  همین چشم به آنها نگاه کرد.

رهبر انقلاب اسلامی تصریح کردند: بعد از خروج آمریکا از برجام که این سه دولت حرف می زدند و یاوه گویی می کردند، از همان اول هم گفتم که بنده به این سه دولت اعتمادی ندارم؛ اینها کاری انجام نخواهند داد و در خدمت آمریکا خواهند بود و امروز بعد از گذشت حدود یکسال کاملا واضح و معلوم شده که به معنای واقعی کلمه پادوی آمریکا هستند.

ایشان با بیان اینکه این سه دولت حقیر اروپایی در انتظار این هستند که ملت ایران را به زانو در بیاورند، خطاب به آنها بیان کردند: آمریکا که بزرگتر شما و پیش رو و ارباب شما بود، قادر نبود ملت ایران را به زانو در بیاورد، شما کوچکتر از آن هستید که بخواهید ملت ایران را به زانو در بیاورید.

رهبر انقلاب اسلامی تاکید کردند: اینها مذاکره هم که می کنند مذاکره شان با دغل و فریب کاری آمیخته است، آنها همان کسانی هستند که پشت میز مذاکره حاضر می شوند، آن جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند؛ آنها همان افراد هستند تفاوتی نمی کنند، فقط لباس خود را تغییر می دهند. دست چدنی دارند که پوشش مخملی را بیرون می آورد و خود را نشان می دهد و گرنه باطن همان باطن است و هیچ تفاوتی ندارد؛‌ آنها نمی توانند کسانی باشند که به آنها اطمینان کنیم.

رهبر انقلاب اسلامی فرمودند: اکنون که ملت ایران این حوادث را شناخت و قدر و قیمت آن را دانست همت ملت عزیر ایران باید این باشد که قوی باشند؛ «قوی شدن» تنها راه در پیش پای ملت ایران است؛ باید تلاش کنیم قوی شویم، ما از مذاکره هم ابایی نداریم، البته نه مذاکره با آمریکا؛ بلکه از مذاکره با دیگران ابایی نداریم. مذاکره نه از موضع ضعف بلکه از موضع قوت و قدرت. به یاری خدا دارای قدرت هستیم و قوی تر هم خواهیم شد.

ایشان با تاکید بر اینکه «قدرت، فقط قدرت نظامی نیست» اظهار داشتند: اقتصاد کشور هم باید قوی شود، وابستگی به نفت باید تمام شود و کشور باید از وابستگی اقتصاد به نفت نجات پیدا کند؛ جهش علمی و فناوری باید ادامه پیدا کند و پشتوانه همه اینها حضور همه مردم در صحنه است که باید تلاش ملت ایران و مسئولان، قوی شدن کشور و ملت باشد و اتحاد و حضور با صبر و استقامت و با کار سخت و پرهیز از تنبلی که اگر اتفاق بیافتد ملت ایران در آینده نه چندان دوری، آنچنان خواهد شد که دشمنان حتی جرات تهدید هم پیدا نخواهند کرد.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین در خطبه دوم، در بیانات کوتاهی درباره انتخابات گفتند: برادران عزیز، خواهران عزیز، ملت عزیز ایران، حضور ملت ایران مهمترین عامل اقتدار است و این حضور در جاهای متعددی است که یکی از مهمترینش انتخابات است.

ایشان تصریح کردند: حضور ملت ایران در انتخابات، کشور را بیمه می‌کند. دشمن را مایوس می کند. سعی و تلاش‌شان بر این است که نگذارند با انواع و اقسام حیل که مردم با شوق در انتخابات شرکت کنند مردم باید با شوق در انتخابات شرکت کنند.

‌آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: مراقبت کنید مبادا دشمن بتواند در این زمینه خواسته خود را تحقق بخشد که عبارت است از کم رنگ کردن و بی رونق کردن انتخابات.

ترجمه بیانات عربی مقام معظم رهبری در خطبه دوم نماز جمعه

بسم اللّه الرّحمن الرّحیم
الحمدللّه ربّ العالمین و صلّی اللّه علی محمّد و آله الطّاهرین و صحبه المنتجبین
مایلم در این برهه‌ی حسّاس از تاریخ این منطقه، سخن کوتاهی با شما برادران عرب داشته باشم. در این روزها یک سردار بزرگ و شجاع ایرانی و یک مجاهد فداکار و با اخلاص عراقی به دست نظامیان مزدور آمریکایی و به دستور رئیس تروریست آمریکا به شهادت رسیدند. این جنایت به صورت کاملاً بزدلانه و نه در میدان روبه‌رو، انجام گرفت. سردارشهید سلیمانی کسی بود که با شجاعت مثال‌زدنی در صفوف مقدّم و در خطرناک‌ترین جایگاه‌ها حضور می‌یافت و شجاعانه می‌جنگید و او یکی از مؤثرترین عوامل در شکست عناصر تروریست داعش و اشباهش در سوریه و عراق بود. آمریکایی‌ها بدون اینکه جرئت کنند با وی در نبرد روبه‌رو شوند، بزدلانه با هواپیما به او که به دعوت دولت عراق در فرودگاه بغداد بود، حمله کردند و خون مطهّر او و همراهانش را بر زمین ریختند. برای چندمین بار خون فرزندان ایران و عراق مخلوط شد و در راه خدا بر زمین ریخته شد.

سپاه ایران ضربه‌ی متقابلی علی‌العجاله زد و پایگاه آمریکایی را با موشکهای خود درهم کوبید و ابهت و آبروی آن دولت ظالم و متکبّر را لگد‌مال کرد و تنبیه اصلی او اخراج از منطقه است. ملّت ایران با اجتماع ده‌ها میلیونی این دو مجاهد بزرگ بدرقه‌ای بی‌نظیر کردند. ملّت عراق در شهرهای متعدّد با تکریم و احترام تمام آنها را تشییع کرد و در چندین کشور دیگر مردم همدردی خود را در اجتماعات پرشور نشان دادند.

تلاش‌های مغرضانه‌ی فراوانی شد تا ملّت ایران و عراق را به یکدیگر بدبین کنند، پولهای فراوانی خرج کردند، انسانهای بی‌مسئولیّتی را به کار گرفتند، در ایران علیه ملّت عراق و در عراق علیه ملّت ایران تبلیغات شیطنت‌آمیز کردند؛ این شهادت بزرگ همه‌ی این تلاشهای شیطانی و وسوسه‌های اهریمنی را باطل کرد.

آنچه مایلم به شما بگویم این است که قدرت اسلامی، قدرت ما و شما، میتواند بر هیبت ظاهری قدرتهای فاسد مادّی فائق آید. قدرتهای غربی با پشتوانه‌ی علم و فنّاوری و با سلاح نظامی و تبلیغات دروغین و با سیاستهای مکّارانه توانستند بر کشورهای این منطقه مسلّط شوند و هرگاه با نهضتی مردمی ناچار به خروج از کشوری شدند تا آنجا که توانستند دست از توطئه و نفوذ اطّلاعاتی و سلطه‌ی سیاسی و اقتصادی بر نداشتند و غدّه‌ی بدخیم رژیم صهیونیستی را در قلب کشورهای غرب آسیا جاسازی کردند و تهدیدی دائمی برای کشورهای آن منطقه تدارک دیدند.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، ضربه‌های سیاسی و نظامی سختی بر رژیم غاصب پدید آمد و پس از آن، زنجیره‌ی شکستهای استکبار و در رأس آن آمریکا از عراق و سوریه تا غزّه و لبنان و از یمن تا افغانستان تشکیل گردید. رسانه‌های دشمن، ایران را متّهم به جنگهای نیابتی میکنند؛ این دروغ بزرگی است. ملّتهای منطقه بیدار شده‌اند. توانایی ایران در مقاومت بلند‌مدّت در برابر خباثتهای آمریکا تأثیر خود را در فضای عمومی منطقه و روحیه‌ی ملّتها گذاشته است.

سرنوشت منطقه، نجات از سلطه‌ی استکباری آمریکا و رهایی فلسطین از حاکمیّت بیگانگان صهیونیست است.

همّت ملّتها باید زمان رسیدن به این مقصود را نزدیک کند. جهان اسلام باید عوامل تفرقه را بزداید. وحدت علمای دین، راه‌حل‌های اسلامی برای سبک زندگی نوین اسلامی را کشف میکند. همکاری دانشگاه‌های ما علم و فنّاوری را ارتقا بخشیده، زیر‌بناهای تمدّن جدید را خواهد ساخت. هماهنگی رسانه‌های ما فرهنگ عمومی را از ریشه اصلاح خواهد کرد.

ارتباط نیروهای مسلّح ما جنگ و تجاوز را از همه‌ی منطقه دور خواهد کرد. ارتباط بازارهای ما، اقتصاد کشورهایمان را از سلطه‌ی کمپانی‌های غارتگر بیرون خواهد آورد. رفت و آمدها و سفرهای مردم ما، همزبانی و همدلی وحدت و دوستی به ارمغان خواهد آورد. دشمنان شما و ما میخواهند  اقتصاد خود را با منابع کشورهای ما، عزّت خود را با ذلّت ملّتهای ما، و صدرنشینی خود را با تفرقه‌ی ما تأمین کنند. میخواهند ما و شما را به دست خودمان نابود کنند.

آمریکا، فلسطین را بی‌دفاع در برابر صهیونیست‌هایِ بی‌رحم و جنایتکار، سوریه و لبنان را در تصرّفِ دولتهای وابسته و مزدورِ خود، عراق و ثروتِ نفتی آن را یکسره متعلّق به خود میخواهد. برای این هدفهایِ شوم، از بزرگ‌ترین ظلمها و شرارتها رویگردان نیست. آزمون سخت چندساله‌ی سوریه، فتنه‌های پی در پی در لبنان، تحریکات و خرابکاری مستمر در عراق نمونه‌‌هایی از آن هستند.

ترور صریحِ شهید ابومهدی فرمانده شجاع حشد الشّعبی و شهید سلیمانی سردار بزرگ سپاه، نمونه‌ی کم‌نظیری از این فتنه‌انگیزی در عراق است. آنها هدف پلید خود در عراق را میخواهند از راه ایجاد فتنه و جنگ داخلی و سرانجام تجزیه‌ی عراق و حذف نیروهای مؤمن و مبارز و مجاهد و میهن‌دوست تأمین کنند. نمونه‌ی وقاحت آنان این است که پس از حکم پارلمان عراق به اخراج آنان، آنها که خود را حامی دموکراسی وانمود میکردند، تعارف را کنار گذاشته و میگویند ما برای ماندن در عراق آمده‌ایم و نمیرویم.

دنیای اسلام باید صفحه‌ی جدیدی بگشاید. وجدانهای بیدار و دلهای مؤمن باید اعتماد به نفْس را در ملّتها بیدار کنند. و همه بدانند که تنها راه نجات ملّتها تدبیر و استقامت و نترسیدن از دشمن است. خداوند رحمت و نصرت خود را بر ملّتهای مسلمان شامل فرماید.

اشتراگ گذاری خبر در شبکه های اجتماعی
لینک کوتاه : https://avayebushehr.ir/?p=10809

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در آوای بوشهر منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.