• امروز : شنبه - ۵ اسفند - ۱۴۰۲
 • برابر با : 15 - شعبان - 1445
 • برابر با : Saturday - 24 February - 2024
9

عزل عظیم پور از دانشگاه آزاد ، خبر خوش سال!

 • کد خبر : 3118
 • 29 تیر 1396 - 1:45

آوای جم، بهترین راه ، عزل عظیم پور است و امیدوارم دکتر قیصری دست از لجبازی و دشمنی با جم بردارد. تغییر رئیس دانشگاه آزاد جم در سال ۹۶ می تواند بهترین و شیرین ترین خبر برای جوانان و دانشجویان جمی باشد. آوای جم – دبیر سرویس اجتماعی: دانشگاه آزاد جم ۶ سال پیش در […]

آوای جم، بهترین راه ، عزل عظیم پور است و امیدوارم دکتر قیصری دست از لجبازی و دشمنی با جم بردارد. تغییر رئیس دانشگاه آزاد جم در سال ۹۶ می تواند بهترین و شیرین ترین خبر برای جوانان و دانشجویان جمی باشد.

آوای جم – دبیر سرویس اجتماعی: دانشگاه آزاد جم ۶ سال پیش در شهر جم افتتاح شد.

این دانشگاه با اهداف مهمی ازجمله ایجاد شرایط لازم برای ادامه تحصیل کارکنان نفت و گاز، بانوان جمی، و تمامی کسانی که برایشان مقدور نبود در خارج از شهرستان ادامه تحصیل دهند افتتاح شد.

دانشگاه آزاد واحد جم که زیر مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی دشتستان است یکی از دلایل راه اندازی و افتتاح آن در جم تدریس رشته های مورد نیاز منطقه بود که سبب شد این دانشگاه با استقبال زیاد مردم و به خصوص جوانان بیش از ۲ هزار دانشجو را در خود جای دهد.

یکی دیگر از اهداف دانشگاه آزاد اسلامی از بدو تاسیس در شهرستان جم ایجاد بستر مناسب در راستای توسعه و توانمند سازی نیروی کارآمد و بستر سازی بحق جهت خود ابرازی شایستگان بوده است تا بتواند در کنار پیام نور و دانشکده فنی به رشد جوانان در حوزه ی علم تلاش کند.

جم به دلیل وجود مجتمع مسکونی پارس در این شهر و مهاجر پذیری سبب شده روز به روز نیاز به وجود دانشگاه آزاد در شهرستان جم افزایش یابد.

اما برخلاف این موضوع  از سال ۹۴ با شروع بکار جلیل عظیم پور در دانشگاه آزاد این آمار دو هزار نفری دانشجو به کمتر از ۲۰۰ نفر کاهش یافت تا سبب حذف خیلی از رشته ها در این دانشگاه شود.

طی دو سال اخیر، خیلی از جوانان دانشجو در این دانشگاه از اوضاع نابسامان آن رضایت نداشتند و این موضوع سبب شده تا دانشجویان جمی از جم به دیگر شهرستان های همجوار و یا مرکز استان برای ادامه تحصیل مراجعه کنند.

سطح پایین تدریس و نبود امکانات مورد نیاز و حتی اولیه در دانشگاه آزاد جم طی دو سال گذشته دیگر عواملی است که دانشجویان را وادار کرد تا شهرستان های همجوار را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.

اکثر دانشجو هایی که متقاضی تحصیل در دانشگاه آزاد جم هستند به ناچار در دانشگاه های علمی کاربردی عسلویه و کنگان ادامه تحصیل می دهند به طوری که در حال حاضر حدود ۵۰۰۰ نفر در دانشگاه علمی کاربردی عسلویه ادامه تحصیل می دهند که به یقین بیش از ۲۰۰۰ نفر از آنان ساکن جم و متقاضی ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد جم هستند. ادامه این روند باعث شده  هم منافع دانشگاه آزاد متحمل ضرر و زیان شود و هم کیفیت آموزشی دلخواه به دست نیاید.

اوضاع و شرایط دانشگاه آزاد در جم روز به روز بدتر می شود و این موضوع بسیار نگران کننده است اما ناراحت کننده تر از آن سکوت مدیر ارشد شهرستان، امام جمعه و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی است.

دو سال پیش در پی تغییر دکتر کارگر و انتصاب  عظیم پور به عنوان رئیس دانشگاه آزاد جم ،فرماندار و امام جمعه که مخالف جدی این تغییر بودند در زور آزمایی با دکتر قیصری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر شکست خوردند .

بعد از دوسال ریاست عظیم پور در دانشگاه آزاد جم انتظار می رفت با توجه به عملکرد ضعیف وی در دانشگاه آزاد ، مسئولان ، امام جمعه و شوراها زمینه را برای عزل عظیم پور مهیا می کردند تا فضای علمی شهرستان تغییر و تحولی عظیم به خود ببیند.

تاکنون که مدیر ارشد شهرستان و امام جمعه لب به انتقاد نگوشیده اند و این انتظار جدی جامعه دانشجویی است تا ترم آینده خود را بهتر و با شرایط مطلوب تری بگذرانند.

انتظار جامعه دانشجویی و قشر جوان از نماینده مردم در مجلس این است تا با عزل عظیم پور شرایطی را برای دانشگاه به وجود بیاورد تا جوانان جمی از شهرستان های همجوار  و مرکز استان به شهر خود بازگردند و در جم به تحصیلات خود ادامه دهند.

تنها راه برون رفت دانشگاه آزاد جم از این وضعیت عزل رئیس فعلی دانشگاه است. نیاز است امام جمعه، نماینده مردم در مجلس و فرماندار به همراه جمعی از شوراها متحدانه گامی برای عزل وی بردارند تا نشاط و شادابی و تحرک به دانشگاه آزاد در این شهرستان بازگردد. کنار گذاشتن عظیم پور کار سختی نیست مگر اینکه مسئولان شهرستان از عملکرد وی رضایت داشته باشند!

عظیم پور در روزهای ابتدایی حضورش در جم وعده های شیرینی برای مدیریت دانشگاه داد اما بی شک بیش از ۷۰ درصد این وعده ها محقق نشد و هیچگاه رنگ واقعیت به خود ندید تا وعده های شیرین وی کام دانشجویان را تلخ کند.

به گفته دانشجویان تنها تغییرات انجام شده در زمان مدیریت وی فقط تغییر مکان نمازخانه این دانشگاه بوده!! و حضور دو ساله وی در جم هیچ دستاورد مثبت دیگری به همراه نداشته است.

هر چند در زمان مدیریت چهار ساله دکتر کارگر انتقاداتی نیز به این مجموعه وجود داشت اما قطعا شرایط خیلی بهتر از زمان فعلی بود.

حال روز دانشگاه و دانشجویان حکایت عجیبی دارد، دانشجویان فقط پول می دهند و مدرک می گیرند، اما یک سوال با این هزینه ی زیادی که از دانشجویان گرفته می شود چرا اقدامی برای رفع مشکلات دانشگاه انجام نمی شود؟

وضعیت اسفبار دانشگاه فراتر از آن چیزی است که تصورش را بکنید، نه همت و تلاشی از سوی رئیس آن دیده می شود که دانشگاه به شرایط ایده آل خود برسد و پیشرفت کند و نه دانشجویانی که بتوانند به این موضوعات اعتراض کنند که این بدترین اتفاق ممکن است.

قطعا در پی بروز چنین وضعیتی خیلی ها مقصر هستند اما مقصر اصلی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر است که با لجبازی با  شهرستان جم سبب شد چراغ در حال روشن دانشگاه خاموش شود.

در ادامه سخنی کوتاه با دکتر قیصری ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر ؛

جناب قیصری موضوع برکناری دکتر کارگر را شفاف بیان کنید؟ علت این تغییرات چه بود؟ چرا دانشگاه آزاد که روند رو به رشدی را به خود گرفته بود ترمزش را اینگونه کشیدید و سبب شدید دانشگاه بعد از دو سال مدیریت عظیم پور دنده عقب براند؟

در روزهایی که خبر انتصاب رئیس جدید دانشگاه آزاد جم در فضای مجازی دست به دست می شد، فرماندار و امام جمعه با این تغییر مخالفت کردند و دانشجویان نیز دست به تحصن و تجمع زدند تا این تغییر رخ ندهد، اما گویا شما فقط به دنبال ضربه زدن به جوانان جمی بودید و در این راه علیرغم مخالفت های مسئولین جم موفق هم شدید.

جناب قیصری، اینکه جلیل عظیم پور جانباز است دلیل نمی شود که بتواند مدیریت خوبی داشته باشد و هم اکنون در دوران مدیریت او، جم ضعیف ترین دانشگاه آزاد استان را دارد، مگر شما در مصاحبه ها نگفتید در زمان عظیم پور شرایط بهتر می شود؟ تلاش برای افتتاح ساختمان دانشگاه ؟ چه شد پس؟؟

تجهیز کارگاه ها و آزمایشگاه و همچنین اضافه شدن چند رشته دیگر مگر وعده عظیم پور برای دانشگاه آزاد نبود؟ آیا عملی شدند؟

وی در آن زمان قول داد طی یک بازه زمانی شش ماه تا یکساله سرآمد استان شود و گفت مردم و به خصوص دانشجویان بهتر شدن وضعیت دانشگاه را لمس خواهند کرد.

بعد از گذشت دو سال باید به اطلاع وی و شما برسانیم که آری هم مردم و هم دانشجویان تغییرات شما را به خوبی لمس کردند!

در دوران مدیریت دو ساله جلیل عظیم پور نشاط، شادابی، تحرک، فعال بودن، حضور دانشجویان در حوزه ی اجتماعی و سیاسی غیر فعال شد، دیگر خبری از مراسم هایی که در سالن شهید خاتمی توسط دانشگاه آزاد برگزار میشد نشد.

از سرآمدی استان به پایین ترین سطح ممکن رسید و قطعا همه به خوبی شرایط دانشگاه در طی دو سال اخیر را  به خوبی لمس کرده اند.

در پایان بهترین راه ، عزل عظیم پور است و امیدوارم دکتر قیصری دست از لجبازی و دشمنی با جم بردارد. تغییر رئیس دانشگاه آزاد جم در سال ۹۶  خواسته دانشجویان است  و این اقدام می تواند بهترین و شیرین ترین خبر برای جوانان و دانشجویان جمی باشد.

نویسنده: رضا رئیسی

 

لینک کوتاه : https://avayebushehr.ir/?p=3118

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 16در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱۶
 1. سلام جناب رئیسی
  تشکر از اینکه پیگیر اوضاع نابسامان و اسفبار دانشگاه آزاد هستین… ولی علاوه بر مشکلاتی که ذکر کردین مشکلات دیگه ای هم هست… اساتید رشته های تفاهمی بعد از چندین ترم تدریس هنوز حق الزحمه ای دریافت نکردند… متاسفانه دانشگاه نه تنها در حق دانشجویان کوتاهی می کنه بلکه در حق اساتید هم کوتاهی می کنه طوری که خیلی از اساتید با تحصیلات دکتری دارن از تدریس در دانشگاه استعفا می دهند..
  سپاس

 2. تیتر خبر که خوندم خیلی هیجان زده و خوشحال شدم و با صدای بلند فریاد زدم :واااااا ی آقای اعظیم پور عزل شد چون من و همکلاسیهایم از دانشجویان دانشگاه آزاد هستیم که بعد از گذشت یک سال فارغ التحصیلی هنوز تکلیف مدرکمون مشخص نیست و در مدتی که دانشجوی دانشگاه آزاد جم بودیم از نبود استاد گرفته تا کمبود امکانات کارگاهی خیلی زجر کشیدیم ولی بعد از مطالعه خبر متوجه شدم که تیتر خبر ،آرزویی بیش نیست کاش آقای خبرنگار روی تیتر مانور بهتری میداند (درست است که تیتر قلاب نویسنده برای مخاطب است ولی باید بیان خبری به صورت خلاصه و فشرده باشه )

 3. با سلام و تشکر از یادداشت جناب رئیسی بزرگوار، دانشگاه آزاد جم حال و روز خوبی ندارد، از حذف رشته ها گرفته تا نابسامانی های درون دانشگاه همه و همه نشان از ضعف مدیریتی رئیس دانشگاه آزاد را دارد و میطلبد مسئولان شهرستان و نماینده عالی دولت به همراه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی رایزنی هایی را انجام دهند یا با تغییر جلیل عظیم پور و یا ماندن وی وضعیت دانشگاه بهتر شود. واقعا مشکل کار کجاست که طی دو سال ۱۸۰۰ دانشجو از این دانشگاه بروند. با ورود جناب اکسیر که دیدگاهی علمی و به دانشگاه ها اهمییت می دهد امیدواریم دانشگاه آزاد جم نیز از این بحران خارج شود.
  سپاس از یادداشت زیبایتان، درود

 4. با عرض سلام و سپاس بابت درج این مطلب، واقعا حرف حق را زدید، هر ترمی هزینه میلیونی را از ما می گیرند و در قبالش ما هیچ امکانات و حتی استاد خوب نیز نداریم… بنده به شخصه به خاطر این مسائل ادامه تحصیل را در این دانشگاه رها کردم… در زمان دکتر کارگر حداقل شرایط خیلی بهتر بود، رئیس دانشگاه آزاد استان بوشهر همانطور که در مطلب نوشته شده لطفا از دشمنی با جمی ها دست بردارد، یک فرد دیگر رییس دانشگاه آزاد جم کنید تا شرایط بهبود ببخشه…

 5. عجب تیتری خدایش حال کردم…

 6. حرف های شما تاحدی درست، اما طی این دوسال چند کارگاه آموزشی برگزار شده
  حتی جشن فارغ تحصیلی هم گرفتن برای دانشجویان .گروه رشته ی برق صنعتی رفتن پالایشگاه عسلویه .گروه روانشناسی چند کار گاه در شهرک توحید برگزار کردند وخیلی چیز های دیگه که من نمیدونم
  دانشجوی که آخر ترم میاد نه استاد میشناسه نه دانشجو های هم کلاسیش
  بعد میخواد نمره بیشتر بگیره و میگه پول دادم که نمره بگیرم نه درس بخونم.
  پس چه انتظاری دارید . حق منی که طالب علم هستم گرفته میشه ایناهم بیان می کردین

  • برای دانشگاه ازاد دارن نفری حداقل یک تا یک و دویست پول ترم میدن نه برای اینکه جشن فارغ تحصیلی براشون بگیرن برای اینکه دوتا ازمایشگاه با امکانات نه زیاد اما کم و با استاد خوب بیارن نه استادی که خودش نمیدونه چطور درس بده.اونایی هم که اخر ترم میان نه استاد میشناسن نه اسم کتاب هیچکدوم نمره مفت نگرفتن که قبول بشن برن. عظیم پور به فکر دانشجو و حقوق دانشجویی نبود.استادایی آورد که در حد دانشگاه آزاد هم نبودن.اگه حق کسی پایمال شده حق دانشجوها بوده

 7. با سلام.خبر شما بیش از آنکه نوشته ای انتقادی باشد نوشته ای پر از امیال و اغراض شخصی و اتهام بود.باید از جنس دانشگاه آزاد باشید تا بدانید و بفهمید جناب کارگر چه بر سر دانشگاه آزاد مرکز جم آورده.پنج سال با اموال و شهریه های که از دانشجویان اخذ کرد چه کرد؟ برای رسیدن به اهداف سیاسی و اغراض شخصی خود چه مراسماتی با هزینه های گزاف در سالن شهید خاتمی و با شهریه های دانشجویان و در پایان اهدای هدایایی به هزینه این دانشجویان بیچاره جهت رسیدن به اهداف سیاسی پرداخت نمود؟آیا میدانید بدون گرفتن موافقت اصولی جهت راه اندازی مرکز جم و عدم ارتقا مرکز جم به واحد در دوره پنج ساله مدیریت جناب کارگر در حالی که همه مراکز هم سان جم به واحد ارتقا یافتن که سالها باید دوید تا این عقب افتادگی جبران شود؟ و بسیاری موارد که در این مجال از حوصله مخاطب بیرون است.پس جناب رئیسی اگر دلسوز جم و دانشگاه آزاد جم هستید انتقادی بجا و با آگاهی کامل و در جهت اصلاح امور انجام دهید نه با تحریک و در جهت امیال اشخاص منفعت طلب

 8. سلام وخسته نباشی به گروه آوای جم که با دغدغه های خود مشکلات را پیگیری می کند.
  مشکل دانشگاه ها نبود اساتید مجرب که متاسفانه آقای کارگر چند استاد خوب که سابقه تدریس در دانشگاه های مرکز استان بوشهر وشیراز داشتن به دلیل نمره ندادن به بعضی از مسئولین شهرستان قطع رابطه کرد و مشکل اساسی از آقای کارگر شروع شد و آقای عظیم پور هم خدا خیرش بده ادامه کار داد و همه ی مشکلات را یک جا در دانشگاه جمع کردند و اکثر دانشجوهای دانشگاه آزاد خودشان از وضعیت سواد شون راضی نیستن این بدین معنی هست که دانشگاه در راه بی سوادی داره قدم برمیداره

 9. متاسفانه خیلی مغرضانه و ناامید کننده بود شما از خیلی چیزها خبر ندارین اگر داشتین جناب کارگر رو با جناب عظیم پور حتی مقایسه هم نمیکردین.البته بعید نیس اقای کارگر داره از اب گل آلود ماهی میگیره.

 10. واقعا خودت اعتقاد داشتی به این نوشته ها. اخه مگه میشه دانشگاهی که برای ۲۰۰۰ نفر زیر ساخت داره یهویی تعطیل بشه و برسه به ۲۰۰ نفر. پس مشکل چیزی دیگه هست کاش با مهندس عظیم پور مصاحبه می کردید و نظر اون را درج میکردید.

 11. ۲۰۰۰ دانشجو هر ترم ۱۲۰۰۰۰۰ بدن میشه دو میلیارد و چهارصد میلیون تومان هر ترم این را در طی ۴ سال یا هشت ترم ضرب کنید میشه شانزده میلیارد تومان یکی بگه این پول الان کجاست که هنوز دانشگاه ازاد فضای فیزیکی هم نداره کارمند هم نداره استاد هم نداره

  • سلام من یکی از اساتید دانشگاه آزاد هستم و در واحد بوشهر و واحد های اطراف و واحد های کوچک و بزرگ تدریس کردم. ببینید شما باید ببینید از این شهریه ای که از دانشجویان جمع آوری می شود چه مقدار آن سهم چه کارهایی می شود که این تقسیم بندی توسط سازمان مرکزی مشخص می شود و واحد های نمی توانند در این درصد بندی دخل و تصرفی داشته باشند. برای مثال تنها ۵% از این مبلغ می توانند صرف موارد پژوهشی شود که اگر این ۵% را ۱۰۰% درنر بگیرین تنها ۲ درصد آن می تواند صرف تجهیز ازمایشگاه ها و کارگاه ها شود و خودتان می بینید که سهم ناچیزی می شود . باید توجه داشت که تعداد دانشجویان در کل دانشگاه آزاد بسیار کم شده است و این دلیلش نه ریاست دانشگاه است و نه کیفیت آن بلکه وضعیت اقتصادی خانواده ها می باشد. و دانشجویان بیشتر تمایل دارند به سمت دانشگاه های علمی کاربردی و پیام نور کشیده می شوند. زیرا شهریه بسیار کمتری دریافت می کنند. از بابت سطح علمی اساتید متاسفانه در بوشهر بسیار پایین می باشد. نمی خواهم بگویم همه ضعیف هستند اما تعداد اساتید ضعیف بسیار زیاد است و در دانشگاه ها حتی در همان واحد بوشهر پخش شده اند. این امر دلیلش نحوه گزینش علمی است اساتید می باشد. خواهش میکنم سعی کنید مسایل را آنگونه که هست ببینید. من از سال ۸۷ در دانشگاه های این استان تدریس داشتم و هر روز پایین آمدن سطح علمی دانشجویان، اساتید را شاهد بودم و به جایی رسیدم که این وضعیت برایم غیر قابل تحمل بود و تدریس را به صورت کامل کنار گذاشتم و به دلیل اینکه آن خاطرات گذشته را به صورت کامل فراموش کنم از استان بوشهر خارج شدم. امیدوارم که تحولی عظیم در کل دانشگاه آزاد صورت گیرد تا از این نابسامانی خارج شود.

 12. آقای رییسی خواهشاً به جای مردم جم تصمیم نگیرید.
  هرچند میدانم این گفته ها حرف دل شما نیست.

 13. مهندس عظیم پور همه میدونند چوب مدیریت ضعیف واحد دشتستان دکتر یحیایی را خوردند زیرا این مرکز زیر نظر واحد دشتستان است چرا مرکز اهرم توانست در زمان مدیریت دکتر دهدشتی به واحد تبدیل شود چرا در زمان مسعود دهدشتی مرکز جم توانست قریب به ۲۰۰۰ دانشجو داشته باشد ولی الان با این وضعیت بد روبروست واقعا این مدیر ضعیف واحد دشتستان را نیز به مرز نابودی رسانده دهدشتی ۷۰۰۰ دانشجو ار در دوشهر جم و برازجان مدیریت میکرد ولی این آقای به اصطلاح مدیر ۷۰۰۰ دانشجو را به ۳۰۰۰ دانشجو تقلیل داده است واقعا این مدیر غیر از دافعه و پرونده سازی برای مدیران وقت و کارآمد دانشگاه آزاد هیچ هنری ندارد.دکتر عبدالهی ما جامعه دانشگاهی با ورود شما نخبه استان بسیار امیدوار گشته ایم و امیدواریم به داد دانشگاه های آزاد استان برسید.

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در آوای بوشهر منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.