• امروز : پنج شنبه - ۱۰ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 8 - جماد أول - 1444
  • برابر با : Thursday - 1 December - 2022
2

رئیس شورای شهر جم: دعوا، فرصت سوز است/ نباید دلسردی ایجاد کرد/ قطع پای واسطه ها از شهرداری/ شهردار پاکدست و متخصص است/ طرح احداث ورزشگاه بزرگ جم

  • کد خبر : 11856
  • 11 اردیبهشت 1399 - 1:29
دعوا، فرصت سوز است/ پای واسطه ها را از شهرداری قطع کردیم/ شهردار جم هم پاکدست است و هم متخصص/بازنگری طرح جامع و اصلاح طرح تفضیلی شهر را کلید زدیم/ احداث ورزشگاه بزرگ شهر جم با ساماندهی رودخانه ها در دستور کار قرار گرفت/ تمام پروژه های بزرگ شهر جم درآمدزاست/ طرح تفضیلی شهر را در دید مردم قرار دادیم

دعوا، فرصت سوز است/ پای واسطه ها را از شهرداری قطع کردیم/ شهردار جم هم پاکدست است و هم متخصص/بازنگری طرح جامع و اصلاح طرح تفضیلی شهر را کلید زدیم/ احداث ورزشگاه بزرگ شهر جم با ساماندهی رودخانه ها در دستور کار قرار گرفت/ تمام پروژه های بزرگ شهر جم درآمدزاست/ طرح تفضیلی شهر را در دید مردم قرار دادیم

به گزارش آوای بوشهر؛ عبدالحسین اکسیر رئیس شورای شهر جم در نشست خبری گفت:

رسانه ها نقشی بزرگ در شفافیت و سلامت عملکرد مسئولان دارند و از نقد و پیشنهادهای کارشناسی و دقیق باید استقبال کرد.

ادعا نمی کنیم که بیش از دیگران کار کرده ایم اما تلاش کردیم شفاف و صادقانه کار کنیم و بدون پنهان کاری به مردم خدمت کنیم.

امروز طرح تفضیلی شهر جم در دید مردم قرار دارد و هر کس اراده کند می تواند به راحتی وضعیت کاربری های شهر را ببیند. معتقدم پنهان کاری فسادزاست و امروز هر کس در مورد مسائل مالی شهرداری ابهام دارد آمادگی لازم برای ارائه اسناد مالی داریم.

با جرات اعلام می کنیم امروز هیچ شهروندی برای انجام امور شخصی مثل تفکیک و تغییر کاربری نیازمند واسطه نیست و هر کس خواسته ای دارد می تواند بدون نگرانی از تضییع حق و بدون نیاز به واسطه، مطالبه خود را مطرح و پاسخ دریافت کند. اگر قبلا نیاز به واسطه بوده بدیهی است که روند معیوب بوده و از ابتدای شورای پنجم شرایطی را فراهم کردیم که روندها شفاف و بی نیاز از واسطه گری باشد.

هم رسانه ها و هم مسئولان نباید حرفی بیان کنند یا رفتاری را سبب شوند که موجب دلسردی و ناامیدی شود. هر چه بیشتر مشغول دعواهای داخلی شویم فرصت سوزی ها بیشتر می شود و ظرفیت چانه زنی های کلان و توسعه از بین می رود.

پروژه آلومینیوم لامرد عمری کمتر از پروژه آبرسانی جم دارد اما شاهد هستیم که این پروژه در هفته های گذشته به بهره برداری رسیده اما پروژه آبرسانی جم همچنان در پیچ و خم شدن یا نشدن است. به جای بحث های فرسایشی باید یکصدا مطالبه گری کرد تا مافیای نفت، مانع تکمیل این پروژه حیاتی نشود.

شهرستان در بخش های مختلف نیازمند همفکری برای توسعه است و پروژه های کلان مثل آبرسانی و سد سرچشمه سال هاست با رکود پیشرفت مواجه است. باید تمام تمرکز شورایی و نخبگان و رسانه ها این باشد که این پروژه ها تکمیل شود نه اینکه مسائل و اختلاف نظرهای کوچک، فرصت مطالبه گری کلان را از بین ببرد.

نگاه ما در شورای شهر همواره این بوده که نخبگان شهرستان معرفی و در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها نقش آفرین شوند مشابه همان کاری که در دبیرخانه روز جم انجام شد. اینکه با معرفی نخبگان، آنان را آماج تخریب و توهین قرار دهیم مصداق بارز خودزنی است. برای پیشرفت شهر و شهرستان به فضای همدلانه و هم افزا نیاز داریم.

شورای شهر پنجم و شهرداری طی ۳۰ ماه ۳۷ پروژه بزرگ را اجرایی کرده است که ۵ پروژه آن در تراز ملی و استانی است. عملکرد شوراها در ادوار مختلف با شاخص های دقیق قابل ارزیابی است و باید بر اساس شاخص ها، قضاوت کرد.

اقدامات شورا و شهرداری به همین پروژه های کلان محدود نمی شود و اقدامات بسیار دیگری هم در شهر انجام شده یا به صورت روتین در حال انجام است که قابل ذکر است اما نگاه شورا و شهرداری به اهداف و پروژه های کلان است.

اینکه با چه میزان اعتبار و چه شرایط اقتصادی، چه پروژه هایی انجام شده یا فضای سبز و خدمات عمومی در شهر الان در چه وضعیتی است کاملا قابل ارزیابی است.

مجتمع فرهنگی هنری شهرداری در فضایی به وسعت ۴ هزار متر مربع در حال اجراست که یکی از بزرگترین پروژه های فرهنگی جنوب کشور محسوب می شود و اعتبار آن با توجه به شرایط اقتصادی می تواند تا ۳۰ میلیارد تومان افزایش داشته باشد اما تلاش داریم هر چه زودتر به بهره برداری برسد.

پروژه استخر شهرداری یکی دیگر از پروژه های کلان و بی نظیر در سطح استان است که می تواند نقش مهمی در توسعه ورزش آبی ایفا کند.

پارکینگ طبقاتی شهر جم در استان بی نظیر است و قطعا می تواند بار ترافیکی شهر را کاهش دهد.

فاز دوم پارک چگاسه فرصت بی بدیلی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در مواردی چون اجرای تله کابین ایجاد کرده و می تواند به نگین گردشگری استان تبدیل شود.

پروژه هتل شهرداری از پروژه های ضروری شهرستان است که با تصمیم خوب شورای چهارم آغاز و با توسعه و تکمیل آن، یکی از دغدغه های بزرگ شهرستان رفع شد.

همه این پروژه ها درآمدزا هستند و در بحث هتل، ماهیانه ۵۰ میلیون تومان برای شهرداری سودآوری دارد که با آن حقوق بخشی از پرسنل تامین می شود.

یکی از اقدامات مهم برای توسعه شهر، مسیرهای ارتباطی آن به سمت روستاهاست که این نگاه در شورای پنجم وجود داشت و تلاش کردیم ورودی های شهر سامان دهی و توسعه یابد و پل بهرباغ که اعتبار آن از محل تملک دارایی استان است یکی از این پروژه های مهم بود.

شورای پنجم تمام تلاش خود را برای توسعه شهر به کار گرفته و تخریب ها را هم پذیرفته ایم. باورمان این است که کسانی که دست به تخریب می زنند روزی خواهند دانست که ما خائن به شهر و مردم نبودیم و از هیچ تلاشی برای توسعه شهر دریغ نکردیم.

دو اقدام بزرگ را در این دوره شورا در دستور کار قرار دادیم که می تواند تحول بزرگی را در شهر ایجاد کند. یکی سامان دهی رودخانه ها بود که ۱۵ هکتار زمین را به فضای عمومی شهر اضافه کرد که در آن بتوان برای منافع عمومی طرح های مختلف تفریحی ورزشی ایجاد کرد و نمونه آن، طرح احداث ورزشگاه بزرگ چمن مصنوعی است که مقدمات کار فراهم شده و امیدواریم بتوانیم هر چه سریع تر عملیات اجرایی را شروع کنیم.

دومین اقدام مهم شورای شهر پنجم، اخذ موافقت بازنگری طرح جامع شهری و اصلاح طرح تفضیلی است که مناقصه بازنگری طرح جامع در آینده نزدیک انجام می شود و اصلاح طرح تفضیلی هم آخرین مراحل آغاز به کار را طی می کند و جلسه نهایی آن به زودی انجام می شود. یکی از دلایل تعویق شروع این دو طرح، موضوع کرونا بود که امیدواریم زودتر شاهد عملیاتی شدن این دو طرح مهم و توسعه ای برای شهر باشیم.

لازم می دانم در مورد شهردار نکاتی را ذکر کنم که شاید تا قبل از این جایی بیان نکرده ام. با احترام به همه شهرداران پیشین، ما در انتخاب شهردار دو شاخص را مد نظر قرار دادیم. یکی تخصص و دیگری پاکدستی؛ آقای حیدری هر دو ویژگی را داراست. هم از سلامت و دست پاکی برخوردار است که به هیچ وجه قابل انکار نیست و هم اشراف کامل به شهرداری و مسائل عمرانی و فنی شهرداری دارد.

امروز انضباط مالی بسیار خوبی در شهرداری ایجاد شده و هیچ چیز پنهان یا سلیقه ای وجود ندارد و در بعد فنی و تخصصی هم دغدغه ای نداریم چرا که شهردار همیشه چندین گام از پیمانکار و کارشناس و ناظر در مسائل فنی جلوتر است.

بسیاری از پروژه های کوچک و بزرگ شهرداری توسط خود شهردار و به صورت رایگان طراحی شده تا هزینه های طراحی به شهرداری تحمیل نشود. هیچ دریافتی هم بابت ماموریت های اداری نداشته است و این نشان از ایثار و سلامت نفس شهردار دارد.

 

 

اشتراگ گذاری خبر در شبکه های اجتماعی
لینک کوتاه : https://avayebushehr.ir/?p=11856

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در آوای بوشهر منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.