• امروز : یکشنبه - ۶ آذر - ۱۴۰۱
 • برابر با : 4 - جماد أول - 1444
 • برابر با : Sunday - 27 November - 2022
5

سرنخ اختلاف الماسی با یوسفی پیدا شد!

 • کد خبر : 5665
 • 11 شهریور 1397 - 11:52

اما با سه صحبت رسمی از سوی سکینه الماسی, علی بابایی رئیس دفتر وی در جم و هاشم کرمی مسوول اشتغال دفتر نماینده در تهران سرنخ اختلافا الماسی با یوسفی پیدا شد.

اشتراگ گذاری خبر در شبکه های اجتماعی

 

سید مصطفی هاشمی نژاد سردبیر آوای بوشهر نوشت: از زمانی که اختلافات سکینه الماسی نماینده دیر,کنگان,جم و عسلویه با یوسفی مدیرعامل منطقه ویژه بالا گرفت، در گوشه و کنار اظهارات متفاوتی در خصوص دلایل اختلافات این دو شخص شنیده می شد.

اما با سه صحبت رسمی از سوی سکینه الماسی, علی بابایی رئیس دفتر وی در جم و هاشم کرمی مسوول اشتغال دفتر نماینده در تهران سرنخ اختلافات الماسی با یوسفی پیدا شد.

سکینه الماسی ماه گذشته در نشست با خبرنگاران جنوب استان بوشهر گفت: (مشکل شخصی با یوسفی ندارم و  هر مدیری در کشور روزی برای شروع و روزی برای پایان مسئولیت وی تعریف شده که اخیرا نیز بخشنامه ۴ ساله بودن مدیریت ها در وزارت نفت ابلاغ گردید.)

عده ای گفتند الماسی خواسته های شخصی از یوسفی داشته اما وقتی به صحبت های خود وی و همچنین دو نفر از نزدیکترین افراد به نماینده جنوب استان توجه می کنیم، مشخص خواهد شد هیچ خواسته شخصی نیست.

 

علی بابایی رئیس دفتر وی در نشست تجلیل فرماندار جم از خبرنگاران گفت: مشکل اساسی مدیرعامل منطقه ویژه این است که وی به جای توجه به جنوب استان، به صورت ویژه دشتستان را می بیند به خصوص در بحث اشتغال!

 

اخیرا نیز هاشم کرمی مسوول اشتغال دفتر نماینده در تهران پرده ای دیگر از اختلافات عمیق الماسی و یوسفی برداشت. وی در جمع جوانان بخش بردخون شهرستان دیر گفت: منطقه ویژه تمامی پتروشیمی ها و شرکت ها را ملزم کرده که برای استخدام باید نامه رسمی از اداره کار منطقه ویژه داشته باشید و اشتغال منطقه ویژه استعلام بگیرند  اما مدیرعامل منطقه خودش این بخشنامه را قبول ندارد و آن را اجرا نمی کند.هنگامی که خود منطقه ویژه جذبی داشته باشد هیچ نامه ای از اداره کار تحویل نخواهد گرفت که آیا بومی میباشد یا خیر! در ۲ سال گذشته بیش از ۴۰۰ نفر در منطقه ویژه استخدام داشته اند و چون به هیچ کجا هم پاسخگو نیستند نمی توان گفت چند درصد از آنها بومی یا غیربومی ها هستند. شوراهای شهرستان عسلویه و روسای ستاد آقای روحانی در چهار شهرستان جنوبی در نامه ای از مهندس مهدی یوسفی حمایت کردند، بالاخره شما از وضعیت اشتغال راضی هستید یا نه؟ متولی اصلی اشتغال در تاسیسات حوزه انرژی منطقه ویژه است نه نماینده و امام جمعه و فرماندار.

 

حالا مشخص می شود که مشکل الماسی با یوسفی تنها و تنها اشتغال جوانان جنوب استان است و نماینده دیر,کنگان,جم و عسلویه راه فائق آمدن بر این مشکل را عزل مدیرعامل منطقه ویژه می داند و سخت درصدد عزل یوسفی است و به گفته خود وی اگر تاکنون یوسفی تغییر نکرده است فقط به خاطر این است که سکینه الماسی دوست دارد یک نیروی بومی همسوی دیگر را در این سمت ببیند.

اینکه اقدام و هدف گذاری اش  سکینه الماسی صحیح است یا غلط به کنار اما امیدواریم آنچه به صلاح جوانان بومی است اتفاق بیافتد. یوسفی اگر چندان برای جنوب استان خوب نبود اما برای شمال استان و زادگاهش سنگ تمام گذاشت و وقتی سکینه الماسی  در برخی استخدام های اخیر جبران کرد و نیروهای زیاد بومی جنوب استان را وارد مجموعه عظیم صنعت نفت و گاز کرد و با این اقدامات گلوی شمال استانی ها را فشرد؛ شاهد هجمه رسانه های حامی یوسفی و شمال استانی به نماینده جنوب استان بودیم.

اما یوسفی می خواهد با تقدیرهای سفارشی سعی کند خود را مورد قبول عامه نشان دهد اما باید گفت نامه های سفارشی حمایت از یوسفی از سوی شوراها شهرستان عسلویه و روسای ستاد دکتر روحانی نمی تواند مدعای خوبی بر این گمانش باشد./آوای بوشهر

 

اشتراگ گذاری خبر در شبکه های اجتماعی
لینک کوتاه : https://avayebushehr.ir/?p=5665

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 8در انتظار بررسی : 1انتشار یافته : ۷
 1. خاک بر سر شما که این گونه تحلیل می کنید , بی سواد های تازه به دوران رسیده به جای این که با شمال استان و دشتستان جنگ داشته باشید سعی کنید جلوی استخدام تهرانی ها و شیرازی ها و … بگیرید, برای همین طرز تفکر ضعیف و بدوی هست که هیچ کجا به شما جنوب استان بوشهری بها نمیدن, کجای دنیا هستید شما

 2. خدا لعنت بکنه همچین نیروی بومی که خودش باعث و بانی مشکلات اشتغال جوانان استان بوشهر و تیم محبوب پارس جنوبی جم هست.

 3. متاسفانه رسانه های جم دردست تعدادی دهه هفتادی است و فقط نوک بینی تان را می بینید و متاسفم برای خانم الماسی که حامیانی کوته فکر همچون رسانه های جم دارد. برچیدن دیوارهای شهرکها،واگذاری بیمارستان توحید به وزارت بهداشت و از چنگال نفت درآوردن سینما و استخر ،شهرک نشین های صهیونیستی و غیربومی های بی غیرت و هزاران واژه و استدلال بی منطق شما است که به پای مردم فهیم و مهمان نواز جم نوشته میشود. به خودتان بیایید.شما نقد را ققط در تخریب دیده اید و اتهام زدن و تعریف و تمجید از خانم الماسی.مردم روشن هستند و خودشان استدلال میکنند ولی شما در لباس رسانه وظیفه خبرپراکنی و شایعه سازی و جوسازی برای یک شخص یا حزب ندارید و قطعاً پاسخ کوبنده ای از هوشمندی و نظام پاک الهی دریافت خواهید کرد. بنده استان بوشهری نیستم ولی درین مدت کوتاه با نظر به تفکر شما جنوبی ها فهمیده ام چرا هیچ وقت به هیچ جا نمیرسید. منطقی باشید دیدگاه بلندمدت داشته باشید

 4. خانم دکتر کار خوبی میکنه بچه ی عسلویه بومی هست نه بوشهری و دشتستانی که نمیدونن دود فلر چیه … ان شاالله پایان حکومت دشتستانی ها(از نظر ما غیربومی ها) بر منطقه ویژه نزدیک است … خواسته ی اصلی ما مردم جنوب رفتن یوسفی هست

 5. متاسفانه همیشه افراد کوته فکر باعث شده اند جامعه ما به ویژه استان بوشهر هیچگونه رشدی نداشته باشد .خانم دکتر الماسی نشان دادند که استان بوشهر را زادگاه خود میدانند و دیدگاهشان پیشرفت کل استان می باشد و نه یک منطقه خاص .تلاش ایشان برای جوانان و اشتغال آنان ستودنیست .کاش بقیه نمایندگان استان نیز با ایشان همصدا میشدند .اگر واقعه بینانه نگاه کنیم شرکتهای که در عسلویه وجود دارند بیش از ۸۰ درصد نیروی خارج از استان مشغول بکارند .آقای یوسفی اگر نسبت به منطقه غیرت نشان داده بودند الان عسلویه جایگاه مهندسین اصفهانی .تهرانی و تبریزی و شمالی نبود.با وجود افراد متخصص در منطقه بازهم هم استانیهای ما پشت درهای بسته شرکتها قرار میگیرن .تمام فرصت های شغلی از بچه های ما گرفته شده است .من به عنوان یک نفر که در عسلویه شاغل هستم از شما خواهش میکنم کمی تفکر داشته باشید .الماسی نماینده ی است که وام دار هیچکدام از این شرکتها نیست و نشان داده مردم برایش از هرچیزی مهمتر هستن و تلاش میکند تا جوانانش شاغل شوند .درود بر نماینده غیور جنوب استان

 6. سلام بر همه
  واقعیتها مثل حقیقتها همیشه تلخ است اما چه کنیم که می بایست واقعیت را بگوئیم شاید منم نخواستم در انتخابات به خانم دکتر الماسی رای بدهم اما الان افتخار میکنم که این شیر زن توانسته بهتر از نمایندگان پیشین در مجلس ظاهر شود . منکر زحمات قبلی ها هم نیستم و شاید هم مایل بودم که الان کاندیدای مورد نظرم در مجلس باشد اما بازهم چیزی از دست نداده ام خواسته ام این بود که نماینده ام قوی باشد پیگیر باشد دلسوز باشد برای رضای خدا کار کند که همه اینها در کار خانم دکتر الماسی می بینم در موضوع اختلافش با مهندس یوسفی هم بنظرم حق را باید به نماینده داد یه سر به منطقه ئویژه بزنید و جولان دشتستانی ها را ببینید البته کنگانی و جمی و دیری هم هستند اما حاضر نیستند سلام همشهری خود را جواب بدهند اما برازجانی ها همه جوره از همدیگر حمایت میکنند . در دو سالی که از کار خانم دکتر الماسی می گذرد خدمات خوبی در ۴ شهرستان می بینیم همین اخذ اعتبار ۶۰۰ میلیاردی از نفت و تحولی که مثلا در روستاها و زیبا سازی حتی دور افتاده ترین روستاها کا کمی نیست اکثر شوراها و دهیاران و شهرداران در دل راضی هستند شاید به زبان نیاورند حالا یا معذوریت دارند یا خدای نکرده مخالفند. انتخاب مشاوران بقول دوستی دهه هفتادی هم عیبی نیست برای نماینده به آنان اعتماد کرده و آنها هم تا پای جان کار میکنند. تیمی جوان و یکدست و اگر هم جویای نام هستند این خصلت هر جوان است به نوبه خود عملکرد خانم دکتر الماسی و مشاوران جوانش را می ستایم و باید در مدیریت برخی ها در منطقه ویژه تجدید نظر شود چون مدیری که با زر یا زور یا تزویر خودش را نزد بزرگان استان یا شهرستانها بخواهد نگه دارد همان بهتر که برود .

 7. چندین سال است که در صنایع نفت و گاز در جم و کنگان و عسلویه مدیران دشتستانی به علت نفوذی که دارند فامیل بازی می‌کنند و حق جوانان مظلوم این منطقه را زیر پا می‌گذارند متاسفانه این دشتستانی ها حس قدرت دوستی و خود برتر بینی دارند اشتغال فامیلی توسط همین افراد شروع شد متاسفانه در شرکت گاز فجر جم نیز حق جوانان جمی توسط کارمندان دشتستانی خورده می‌شود اونها فقط برای اشتغال همشهری های خودشان تلاش می کنند پالایشگاه فجر جم بیخ گوش ماست چرا جوان جمی باید در عسلویه دنبال شغل بگردد آب در کوزه و ما……. اگر دشتستانی ها و  بگذارند

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در آوای بوشهر منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.