• امروز : جمعه - ۱۰ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 2 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Friday - 1 July - 2022
5

کلیه چاهای برداشت آب پالایشگاه پلمپ خواهد شد .

  • کد خبر : 3509
  • 29 مرداد 1396 - 0:13

نشست خبری فرماندار جم به مناسبت روز خبرنگار شب گذشته در سالن فرمانداری جم برگزار شد . فتح الله نوروزی فرماندار جم  در این نشست گفت خبرنگاران وجدان بیدار جامعه هستند ، وی افزود خبرنگار دیدبان حقوق اجتماعی مردم هستند وی رسانه بدون خبرنگار را فاقد هویت دانست. ریس شورای اداری شهرستان جم گفت: در […]

اشتراگ گذاری خبر در شبکه های اجتماعی

نشست خبری فرماندار جم به مناسبت روز خبرنگار شب گذشته در سالن فرمانداری جم برگزار شد .

فتح الله نوروزی فرماندار جم  در این نشست گفت خبرنگاران وجدان بیدار جامعه هستند ، وی افزود خبرنگار دیدبان حقوق اجتماعی مردم هستند وی رسانه بدون خبرنگار را فاقد هویت دانست.

ریس شورای اداری شهرستان جم گفت: در دوران مدیریتی خود تلاش خواهم کرد که رسانه ها را به جایگاه واقعی خود برسانم وی از خبرنگاران خواست با حسن نیست به مسایل نگاه کنند و حقیقت را فدای مصلحت نکنند .

فرماندار شهرستان جم با بیان این که رشد و پیشرفت شهرستان جم نسبت به دیگر شهرستان‌های استان بیشتر بوده، تصریح کرد: اعتبارات این شهرستان دو برابر شده است.

نوروزی گفت شناخت کاملی از شهرستان جم دارم و همین موضوع را در کمیته برنامه ریزی سال ۹۶ رعایت کردم و اعتبارات را بر حسب نیاز و مشکلات شهرستان توزیع کردیم .

رئیس شورای اداری شهرستان جم به پروژه انتقال خط آب سیراف به جم اشاره کرد و ابراز داشت: در فاز اول ۱۰ هزار متر معکب اب به شهرستان انتقال داده می شود و در نهایت به ۳۵ هزار متر معکب خواهد رسید .

نوروزی به اقدامات انجام شده در حوزه آبخیزداری اشاره کرد و تصریح کرد: در سال جاری ۴۰ سازه آبخیزداری با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان در شهرستان جم افتتاح خواهد شد.

وی افزود: در سال گذشته بیش از ۵ میلیارد تومان اعتبار در این حوزه انجام شده و به طور کلی ۲۵ میلیارد تومان با ۸۵ سازه آبخیزداری در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید.

نوروزی به گازرسانی در شهرستان جم اشاره کرد و با بیان این که ۱۰۰ درصد روستاهای  بالای ده خانواده جم گازدار هستند، بیان کرد: ۱۰۰ کیلومتر گازرسانی در روستاهای شهرستان جم در دولت تدبیر و امید انجام شده و گازرسانی روستای سرچشمه که دورترین روستای شهرستان به مرکز جم می‌باشد نیز در هفته دولت افتتاح خواهد شد.

فرماندار جم با اشاره به حوزه بهداشت، ادامه داد: در حوزه زیرساخت‌های بهداشتی در شهرستان جم بیش از ۱۶ میلیارد تومان کار شده است که شامل ۹ مرکز درمانی می باشد افتتاح شده است.

وی به اجرای طرح تحول سلامت در بیمارستان توحید جم اشاره کرد و یاد آور شد: مشکلات موجود در تنها بیمارستان شهرستان کمتر شده است و به زودی ساختمان دیالیز نیز در کنار بیمارستان کلنگ‌زنی خواهد شد.

رئیس شورای اداری شهرستان جم به خدمات دولت تدبیر و امید در حوزه ی ورزشی اشاره کرد و گفت: در دولت قبل هیچکدام از روستاهای شهرستان چمن مصنوعی نداشته‌اند که در دولت تدبیر و امید تاکنون بیش از ۲۰ چمن مصنوعی کوچک در روستاهای این شهرستان به بهره‌برداری رسیده است.

وی از احداث ۵ چمن مصنوعی کوچک در روستاهای شهرستان جم خبر داد و بیان داشت: علاوه بر ۵ چمن مصنوعی یک چمن مصنوعی بزرگ نیز در هفته دولت عملیات اجرایی آنها آغاز خواهد شد.

نوروزی ادامه داد: در حوزه ورزشی شهرستان جم اقدامات قابل قبولی انجام شده و ۶ سالن نیز به بهره‌برداری رسیده است  و در هفته دولت سال جاری عملیات اجرایی خوابگاه ورزشکاران آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه آموزش و پرورش اذعان کرد:در دولت یازدهم در حوزه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری اقدامات مطلوبی انجام شده است.

وی با بیان اینکه ۱۱ مدرسه در دولت تدبیر در شهرستان جم به بهره‌برداری رسیده ادامه داد: ۱۰ واحد آموزشی و ۱۶ مدرسه یا در حال تکمیل‌شدن هستند و یا در هفته دولت عملیات اجرایی انها اغاز خواهد شد.

فرماندار شهرستان جم به پروژه سد باغان سرچشمه اشاره کرد و گفت: این پروژه در حال اجراست که اعتبار آن بالغ بر ۱۸۰ میلیارد تومان است.

نوروزی با بیان این که با تکیمل‌شدن این پروژه مشکل تامین آب بخش ریز و پالایشگاه فجر جم برطرف می شود اظهار داشت: وقتی این پروژه به بهره‌برداری برسد پالایشگاه دیگر از چاه‌های زیر زمینی آب خود را تامین نخواهد کرد و سفره‌های زیر زمینی نیز تقویت خواهند شد.

وی افزود: در ۱۵ شهریور سال جاری پیمانکار پروژه خط انتقال آب سد باغان سرچشمه به بخش ریز و شرکت فجر جم مشخص می‌شود که هزینه خط انتقال آب بیش از ۱۵ میلیارد تومان است.

فرماندار شهرستان جم در خصوص وضعیت مخابرات این شهرستان گفت: در حوزه مخابرات مشکلاتی وجود دارد اما نکات مثبتی نیز در مخابرات شهرستان وجود دارد.

وی تصریح کرد: در دولت روحانی بیش از ۹۰ کیلومتر فیبر نوری در شهرستان جم انجام شده و ۸ کیلومتر دیگر نیز در دست اجراست و ساختمان مخابرات نیز به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.

نماینده عالی دولت در شهرستان جم به آغاز عملیات اجرایی ساختمان درمانگاه تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: این پروژه مهم با زیربنایی بالغ بر ۱۸۰۰ متر که اورژانس نیز در کنار آن لحاظ شده در مهرماه کلنگ‌زنی خواهد شد.

وی با اشاره به تفاهم نامه با وزارت نفت گفت: پروژه‌های مختلفی با بیش از ۱۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به زودی عملیات اجرایی آنها در روستاهای شهرستان جم آغاز خواهد شد.

فرماندار جم گفت: در دولت تدبیر و امید مشکلات قطعی برق برطرف شده ولی با توجه به شرایط شهرستان در برخی از نقاط دچار مشکل هستیم هر چند تاکنون بیش از ۱۲ میلیارد تومان در این حوزه کارهای زیرساختی انجام شده است.

این مسئوول با تاکید بر این که جوانان شهرستان جم بیشترین سهم را در اشتغال فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی دارند، عنوان کرد: توجه به جوانان در دستور کار ماست و در اعتبارات سال ۹۶ توجه ویژه‌ای به مطالبات مردم داشته‌ایم.

نوروزی در جمع خبرنگاران از آغاز عملیات اجرایی پل ورودی شهر جم(بهرباغ)، ساختمان دانشکده فنی و مهندسی، مخزن آب سه شهر شهرستان، جاده ی ورودی شهر جم از سمت روستای بیدخوار و دو خانه جوان در شهرهای جم و انارستان در هفته دولت سال جاری خبر داد.

وی در خصوص پروازهای فرودگاه توحید جم نیز گفت: با نماینده جنوب استان در مجلس پیگیری‌های جدی را داشته‌ایم و در خصوص عقب‌نشینی دیوار فرودگاه از سمت روستای بهارستان از طریق شورای تامین این موضوع را بررسی خواهیم کرد.

 

فرماندار جم به حضور تیم فوتبال پارس جنوبی جم در رقابت‌های لیگ برتر اشاره کرد و خاطرنشان کرد: از وقتی این تیم در لیگ دسته دوم بوده تاکنون که در سطح اول فوتبال کشور حضور دارد حامی این تیم بوده‌ام و بسیار خوشحال که با همراهی منطقه ویژه توانستیم ورزشگاه تختی جم را برای میزبانی در مسابقات لیگ برتر مهیا کنیم.

وی به آخرین وضعیت شهر‌شدن روستای بهارستان اشاره کرد و یادآور شد: شهرشدن روستای بهارستان با نظر مثبت وزارت کشور همراه بوده و این موضوع در انتظار پاسخ وزارت راه و شهرسازی است هر چند که مدیرعامل تقسیمات کشوری در بازدید از روستای بهارستان موافق ارتقاء این روستا به شهر بوده‌اند و رایزنی‌هایی انجام شده و امیدواریم هر چه سریعتر بهارستان به شهر تبدیل شود.

وی درباره وضعیت دانشگاه آزاد جم گفت موافقت اصولی جهت افزایش رشته های این دانشگاه اخذ شده است و به زودی پذیرش دانشجو در این واحد دانشگاهی در رشته های جدید آغاز خواهد شد .

در این جلسه سید مجید حسین زاده بخشدار مرکزی جم و موسوی  معاون عمرانی فرمانداری جم به سوالات مطرح شده از سوی خبرنگاران پاسخ دادند.

در حاشیه این جلسه خبرنگاران از همکاری و توجه فرمانداری و روابط عمومی آن به خبرنگاران تقدیر کردنند .

اشتراگ گذاری خبر در شبکه های اجتماعی
لینک کوتاه : https://avayebushehr.ir/?p=3509

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. جهت اطلاع شما عرض کنم اصلا و ابدا نباید به وعده های این فرماندار دل خوش کرد. هم اکنون زمینه انتقال آب از پمپ اکبرآباد که متعلق به منطقه عملیاتی نار و کنگان می باشد به پالایشگاه فراهم شده و درصدد احداث خط لوله هستند و این برای جم فقط و فقط یک فاجعه بزرگ است. منطقه نار و کنگان خودش کم بود حالا می خواهد به پالایشگاه هم آب بدهد. خواهش می کنم این موضوع را رسانه ای کرده و به جدیت پیگیری نمایید و جلوی یک فاجعه زیست محیطی دیگر را بگیرید. به جناب فرماندار هم اطلاع دهید تا بدانیم چند مرده حلاج است

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در آوای بوشهر منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.