• امروز : دوشنبه - ۷ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 20 - ذو القعدة - 1445
  • برابر با : Monday - 27 May - 2024
13
نامه سرگشاده رئيس خانه مشاركت هاي مردم در سلامت استان بوشهر

مصطفی نصیری: دولت نسبت به تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز اقدام کند/سیل مسافران، جان مردم را تهدید می کند

  • کد خبر : 11455
  • 01 فروردین 1399 - 19:12
جناب آقای گراوند شما فرمودید کمبود اقلام در استان نداریم. آیا شما در جریان سیل جمعیت استان های آلوده به سمت استان بوشهر و جنوب کشور هستید؟

استاندار محترم و ریاست کمیته سلامت و امنیت غذایی استان بوشهر

سلام و عرض خدا قوت و آرزوی سلامتی

در این شرایط بغرنج که ویروس کرونا سراسر جهان را فراگرفته است همان طور که خود بهتر مطلع هستید کشور در وضعیتی خطرناک به علت عدم آگاهی و رسیدگی دیر هنگام به این مشکل به سر می‌برد، هر چند همه ایرادات متوجه حاکمیت و دولت نیست و مردم نیز در زمینه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی دچار سهل انگاری و عقب ماندگی فرهنگی هستند. به خصوص برخی گروه‌های خودخواه که در این میان نمکی بر زخم‌های ملت و علم پزشکی اند.

خوشبختانه به مرور زمان مردم در حال خودآگاهی و تصحیح رفتار خود در مقابله با کرونا ویروس هستند و می‌توان گفت فرصت‌ها در این نقطه از دل بحران‌ها بیرون آمدند و نظام درمانی و سلامت کشور در حال مشاهده کاستی‌های خود است که باید پس از فروکش کردن این بحران، فکری جدی به حال شرایط این چنینی و پدافند غیر عامل و امکانات لجستیکی استان کرد.

طبق اصول قانون اساسی، دولت به عنوان مجری قانون موظف به تأمین مراقبت‌های پزشکی و بهداشتی لازم برای عموم و مردم نیز از شما خواسته بر حقشان رسیدگی به قانون اساسی است.

حق برخورداری مردم از امکانات عمومی که قوه مجریه طبق اصل ۲۹ موظف به انجام آن شده این انتظار را ایجاد می کند که دولت به عنوان مسئول ستاد مبارزه با کرونا و بر طبق اصل ۱۱۳ قانون اساسی در اجرا آن می بایست تمامی امکانات لازم را بر حسب نیاز طبقات جامعه برای گذران امور جاری شان تا رفع بحران به کار گیرد.

حفظ جان مردم و بهبود کیفیت زندگی آن‌ها از اساسی‌ترین و مهم‌ترین وظایف یک دولت خوب و نمایندگان دولت است و برخورد‌های صورت گرفته در این مدت از جمله کتمان حقایق و عدم مدیریت مناسب فضای مجازی منجر به کاهش سطح اعتماد عمومی شده که در این شرایط مردم دیگر کمتر به توصیه‌های پزشکی از سمت حاکمیت گوش می کنند، با آنکه ترس از بیماری در بین تک تک مردم وجود دارد.

در این میان، عده‌ای بیشتر از نگرانی بیماری رنج می‌برند، آنان که محرومین جامعه اند از اقتصاد، از امکانات، از توجه عمومی و …. کسانی که به هر علت صدایشان در میان همهمه‌ی جامعه شنیده نمی‌شود و آنان که تهیدستان اند.

محرومین از فضای مطالبه گری، آنانی که امروز در خانه های خالی شان به سر می‌برند. محرومین اجتماعی؛ کارگرانی که با دستان پینه بسته در فضا‌هایی غیر بهداشتی مشغول کارند.

محرومین اقتصادی؛ مردان و کودکان کار و زنان بی سرپرست و بد سرپرستی که بی هیچ اطلاعی از شدت ویروس ناچار به کار در کف خیابان‌های شهر هستند؛ و همین عوامل به ما هشدار می دهد که پس از رفع این بحران عظیم، موضوعات معیشتی مردم را دست کم نگیریم.

از آنجایی که این ویروس ، میزبان خود را انتخاب نمی کند و عملکردش برای همه یکسان هست، اما طبقه ضعیف، کم برخوردار و کارگری جامعه ما که همیشه بار مشکلات بر دوش آنان بوده و در سال‌های اخیر با وجود جنگ روانی از سوی دشمنان و تحریم‌های ظالمانه غرب، هرگز در چنین شرایط خاصی قرار نگرفته و توان اقتصادی بعد از مسائل فرهنگی مردم که مهم‌ترین عامل برای مقابله با چالش هاست امروز ضعف اساسی خود را نشان خواهد داد و اقشار کم درآمد جامعه که اساس انقلاب ما نیز به هواداری از همین محرومان شکل گرفت در زمان کنونی زیر سخت‌ترین فشار‌ها و خطرناک‌ترین روز‌های پیش رویشان هستند.

از کارگران بیکار شده تا روزمزد بگیرانی که باید هر روز در خارج از خانه مشغول کار باشند و در معرض خطری جدی هستند و مهم‌ترین هدف استراتژیک دولت و مدیریت بحران کرونا، مراقبت از افراد پرخطر و یا در معرض خطر است.

در اجرا و تحقق این استراتژی، سریعا باید دست به کار شد. بزرگی و عظمت مردم را باید در این شرایط به همه کشور و جهان نشان داد، ادعای صرف و تکیه بر تاریخ چند هزار ساله و باور‌های دینی و ایدئولوژیک ارزشی نخواهد داشت مگر این که امروز نقش خود را به‌ درستی در مقابله با این فاجعه ایفا نمائیم.

رعایت حقوق دیگران که رعایت حقوق فردی ما نیز درون آن نهفته، شاه‌بیت این حرکت اجتماعی است. مردم ولی نعمتان هستند نقش آنان در حفظ کیان کشور نباید فراموش شود.

جناب آقای گراوند شما فرمودید کمبود اقلام در استان نداریم. آیا شما در جریان سیل جمعیت استان های آلوده به سمت استان بوشهر و جنوب کشور هستید؟ می دانید اگر خدای نکرده اتفاق ناگواری در قرنطینه های استان یا اصناف فعال ما و یا افراد نیازمندی که به هر دلیل با این هموطنان بی تفاوت و خودروهای شان تماس برقرار می کنند رخ دهد چه اثر ویرانگری بر چهره استان ما خواهد گذاشت؟

هم استانی های ما با توجه به میزبانی صنعت بزرگ نفت و گاز و پتروشیمی در انتظار حرکتی شایسته‌ی خود هستند تا در این موقعیت حساس اقداماتی انجام دهیم که تاریخ به خوبی از ما یاد کند. این یک وظیفه و مطالبه عمومی و اجتماعی است که از مقامات تصمیم گیرنده در این زمینه بخواهیم که از ورود تمامی مهمانان به استان جلوگیری و از خروج های غیر ضروری نیز پیشگیری گردد، چرا که اقلام بهداشتی مورد تاکید حضرتعالی قطعا پاسخگوی نیاز این حجم از جمعیت مهمان و میزبان نخواهد بود.

تامین دارو و بسیج همگانی جهت پیوستن به پویش در خانه بمانیم می تواند در روند درمان و پیشگیری از شیوع کرونوید ۱۹ تسری بخشد. توجه به اصلاح شرایط نگهداری زندانیان، کمپ های ترک اعتیاد، خانه سالمندان و بیماران روانی از جمله موارد حایز اهمیت و نیازمند توجه خاص می باشد و در صورت امکان تدبیری در خصوص مرخصی و یا آزادی موقت تا بهبود اوضاع اندیشیده شود.

امیدوارم شرایط حضور همه اقشار در کنار خانواده هایشان فراهم گردد در غیر این صورت تضمین دسترسی به امکانات درمانی و بهداشتی مناسب در همه اماکن داده شود و حفظ سلامت و حق حیات آنان که مقدم بر هر چیزی است تضمین گردد.

در پایان از تلاش جهادگران عرصه سلامت؛ دانشگاه علوم پزشکی، کادر درمان ، پزشکان، پرستاران، نیروهای ستادی ، بسیج ، نیروی انتظامی ، دادستانی ، هلال احمر ، هلال احمر ، شورای هماهنگی ائمه جمعه و جماعات و ستاد استانی مبارزه با بیماری کرونا ویروس تقدیر و تشکر می نمایم.

لینک کوتاه : https://avayebushehr.ir/?p=11455

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. واقعا که مامردم بوشهر خیلی خوشخیال و خیلی هم مظلوم هستیم ،خوش خیال بابت اینکه فکر میکنیم استاندار به فکر سلامت و کمبود اقلام پزشکی در استان ست،و مظلومیم چون هیچیک از مسئولین استانی بوشهری نیستن که دلش برای شهرش بتپه و تو فکرش باشه،خدارا شکر تمام مسئولین غیربومی و نسبت به سلامتی مردم بیخیال و فردا هم که بیماری بر تمام نقاط شهر غالب شد اعلام میکنن که ما شنبه متوجه ی وجود بحران شدیم،،???

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در آوای بوشهر منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.