• امروز : دوشنبه - ۷ خرداد - ۱۴۰۳
 • برابر با : 20 - ذو القعدة - 1445
 • برابر با : Monday - 27 May - 2024
6

کارنامه سازی؛هدف آقای مدیرعامل و سرمربی

 • کد خبر : 4042
 • 06 آبان 1396 - 9:04

استخدام بازیکنان غیربومی در تیم امید پارس جنوبی جم با قراردادهای در نوع خود زیاد ، و هزینه ی گزاف در امر خوابگاه و پرواز،اقدام غیر قابل قبول و غیر حرفه ایست که علیرغم مخالفت مردم،مربیان،پیشکسوتان،مسئولان ارشد شهرستان و رسانه های جمی توسط مدیرعامل غیربومی پارس جنوبی جم در ابتدای فصل انجام گرفت. تیم فوتبال […]

استخدام بازیکنان غیربومی در تیم امید پارس جنوبی جم با قراردادهای در نوع خود زیاد ، و هزینه ی گزاف در امر خوابگاه و پرواز،اقدام غیر قابل قبول و غیر حرفه ایست که علیرغم مخالفت مردم،مربیان،پیشکسوتان،مسئولان ارشد شهرستان و رسانه های جمی توسط مدیرعامل غیربومی پارس جنوبی جم در ابتدای فصل انجام گرفت.

تیم فوتبال امیدهای پارس جنوبی جم هم اکنون در لیگ دسته اول امیدهای کشور مشغول رقابت با حریفان خود است.

تیمی که قرار است در آینده ی نزدیک پشتوانه ی تیم بزرگسالان این باشگاه در رقابتهای لیگ برتر فوتبال بزرگسالان کشور باشد.
اما فلسفه ی تشکیل تیم امید در همه ی باشگاه های کشور،علاوه بر الزام فدراسیون، بکارگیری بازیکنان و استعداد های بومی در جهت پشتوانه سازی برای تیم های بزرگسالان و به مرور تشکیل تیم های بزرگسالان با استفاده از توان حداکثری بومیان مناطق مختلف است که می تواند علاوه بر کمک به تیم های ملی کشور، به رشد تعداد تماشاگران در استادیوم های ورزشی نیز بیانجامد.

نگاهی به باشگاه های خوزستانی در رده های پایه و به طور خاص رده ی امید به ما نشان خواهد داد که استفاده ی صد در صدی از توان شهرهای فوتبال خیز آن استان و به طور دقیق تر، بازیکنان بومی شهر های مختلف برای باشگاه های همان شهر ، چه پشتوانه ی عظیمی برای آنها ایجاد کرده که نه تنها تیم های بزرگسالان استان خوزستان، بلکه سایر باشگاه های کشور را نیز منتفع ساخته است.این تجربه گرانسنگ می تواند چراغ راهی باشد برای باشگاه نوپای پارس جنوبی جم که این روزها دقیقا خلاف رویه مذکور عمل می کند.

استخدام بازیکنان غیربومی در تیم امید پارس جنوبی جم با قراردادهای در نوع خود زیاد ، و هزینه ی گزاف در امر خوابگاه و پرواز،اقدام غیر قابل قبول و غیر حرفه ایست که علیرغم مخالفت مردم،مربیان،پیشکسوتان،مسئولان ارشد شهرستان و رسانه های جمی توسط مدیرعامل غیربومی پارس جنوبی جم در ابتدای فصل انجام گرفت.

اما این روزها شاهدیم که تیم امیدهای پارس جنوبی جم و کادر صد دردصد غیر بومی آن پا را فراتر گذاشته و اندک بومیان عضو تیم امید را نیز نیمکت نشین غیر بومیانی کرده اند که یا استان فارسی اند (همشهریان مدیرعامل)و یا برازجانی(همشهریان سرمربی و مدیرعامل سازمان منطقه ویژه).
این در حالی است که امیدهای جمی تیم پارس جنوبی جم از نظر فنی نه تنها کمتر از غیربومیان هستند بلکه در سطحی فراتر از آنها قرار دارند.

هر چند در رده ی امیدها کسب عنوان از اهمیت چندانی برخوردار نیست و فقط صرف پشتوانه سازی برای تیم بزرگسالان،مهمترین هدف باشگاه هاست که به طور مثال می توان به باشگاه های مطرح پرسپولیس و استقلال تهران اشاره کرد که تیم امیدشان نه تنها در لیگ برتر امید های کشور حضور ندارد بلکه در لیگ دسته اول امیدها نیز حضور ندارد.
هر چند در پی انتقادات رسانه های جمی در ماه های گذشته،بهرام رضائیان، مدیرعامل باشگاه اعلام کرد که به سرمربی تیم دستور داده که اولویت تیم امید باید جوانان بومی باشد اما به نظر می رسد که حمید فرخ سرشت سرمربی تیم، وقعی به این موضوع ننهاده که این بی تجهی از دوحالت خارج نیست،یا پشت پرده ای بین مدیرعامل و سرمربی وجود دارد و مصاحبه های آقای مدیرعامل،تئاتری بیش نیست،یا اینکه سرمربی تیم اهمیتی به حرف مدیرعامل نمی دهد که این نیز نقطه ی تاریکی در کارنامه ی مدیرعامل است و باید فاتحه ی این سبک مدیریت را خواند.

اما نگارنده معتقد است رضائیان و فرخ سرشت تنها و تنها به کارنامه سازی برای خود مشغولند و نه تنها به نظرات مردم و پیشکسوتان جمی اهمیتی نمی دهند بلکه ترجیح می دهند هزینه های سنگینی را بر باشگاه تحمیل کنند تا بتوانند خودشان در صدر اخبار باشند وشاید از این نمد کلاهی برای آینده ی ورزشی خود بدوزند زیرا که واقفند که این تاخت و تازهای این روزهای آنان دیری نخواهد پایید که به پای پیاده ختم خواهد شد.پس چه فرصتی از این مغتنم تر که با خرید چندین بازیکن غیر بومی،نتایجی مقطعی کسب کرده وکارنامه ی ورزشی خود را پر و پیمان کنند و پوزخندی نیز به استعدادهای جوان جمی بزنند.

لینک کوتاه : https://avayebushehr.ir/?p=4042

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 5در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۵
 1. آوردن بازیکنان غیربومی در تیم امید کار درستی نیست و از این اقدام صرفا پارتی بازی استنباط می شود.
  نباید با این اقدامات مردم را از تیم دلزده و آن را به حاشیه ببرند.
  تماشاگران پرشور مهمترین پشتوانه تیم هستند.
  بازیکنان با استعداد در سطح شهرستان کم نیستند.

  • سلام.این نظر مغرضانه و غیر کارشناسی می باشد.محصول باشگاه که بازیکن می باشد یه فرایند زمانبر می باشد که با توجه به عدم جدیت در مدرسه فوتبال در مدیریت قبلی احتیاج به زمان مناسب هست تا در ۵ لغایت ۸ سال در تمام رده ها بازیکن بومی داشته باشیم.مثال خوزستان هم عین بی انصافی هست خوزستان با چندین دهه فوتبال و‌مهد فوتبال بودن کجا و جم که تازه اول کار هست و با این تعداد جم جمعیت کجا.انصاف را در قلم رعایت کنیم.

 2. واقعا متاسفیم برای کسانی که میخواهند در تیم حاشیه سازی کنند. بعضی ها چشم دیدن تیم خوب ویکدست امید های پارس جنوبی ک با سرمربیگری حمید فرخسرشت مربی جوان و خوش اخلاق تیم ک همیشه بفکر استعداد های پایه تیم بوده و کارنامه وی نشان دهنده این را دارد..
  ب همین دلیل افراد غیره فوتبالی میخواهند در تیم و رسانه ها حاشیه سازی کنند خداروشکر طی این ۳ سال تیم های پایه امید و جوانان نتایج خوب و قابل قبولی کسب کردند…
  استعداد های خوبی در شهرستان جم هست و یکی از دلایله موفقیت تیم بچه های بومی هستند ک همیشه حرف برای گفتند دارند…
  تیم امید پارس طی چند دوره تست هایی از بازیکنان بومی و غیره بومی گرفته است و بنابه احتیاج تیم و کمبود بازیکن در پست های مختلف مجبور ب گرفتن استعداد های غیره بومی کرده است و بنابه گفته های نامعتبر اصلا از حقوق های نجومی و قراردادهای بالا خبری نبوده..

  همچنین با حاشیه سازی بر علیه
  مدیر عامل محترم تیم
  جناب آقای بهرام رضاییان ک چندین سال است در این فوتبال (پاک) کار کرده است میخواهند برای تیم بزرگسالان حاشیه سازی کنند و کم کم پایه ها و ستون های تیم را بلرزانند و روند بردها و صدرنشینی در لیگ برتر قطع شود ک ب امید خدا و حمایت مردم و مسولان شهرستان جم و با درایت مدیر عامل محترم سازمان منطقه ویژه پارس جنوبی جناب آقای یوسفی ک همیشه در همایت از ورزش استان بخصوص شهرستان جم گام برداشته چنین نقشه های پلیدی ک برای تیم کشیده اند خنثی میشود.
  ( کسانی ک فکر میکنند در خصوص بچه های جم یا بومی استان بوشهر بدعهدی شده یا آنها از تیم و مربی ناراضی هستند میتوانند با حضور در تمرین و مسابقات از آنها سوال کنند)
  درضمن این را بدانید ک تیم های فوتبال امید استقلال و پرسپولیس در لیگ برتر آسیا ویژن شرکت میکند ک در طول سال حداقل ۵۰ بازی رسمی انجام میدهند و همچنین با توجه ب جمعیت و پتانسیل شهر تهران ۷۰ درصد بازیکنان آنها را غیره تهرانی ( غیره بومی) تشکیل میدهند و فقط پاداش هایی ک میگیرند از قرارداد امید های پارس نیز بیشتر میباشد.

  پس خواهشی ک از شما داریم بدونه آگاهی قضاوت نکنید. # ممنون#

 3. من نوعی ده سال هست که ساکن جم هستم فرزندم همینجا بدنیا آمده و بزرگ شده و درس میخونه. نمیدونم چند سال بعد ایشون رو بومی خواهید دونست یا خیر.

 4. بیخیال. الکی حاشیه درست نکنید.

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در آوای بوشهر منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.