• امروز : چهارشنبه - ۳۰ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 13 - ذو الحجة - 1445
  • برابر با : Wednesday - 19 June - 2024
4
بسته خبری کوتاه و جذاب آوای بوشهر

معارفه مدیر عامل جدید باشگاه پارس جنوبی/ قهر اعضای شورای شهر در آستانه انتخابات هیات رئیسه/ ورود فرماندار به بازی انتخابات/ چوب حراج تیم رسانه ای به آبروی جم!/ قیمت میلیونی بلیط های فرودگاه عسلویه میلیونی/گلایه سیرافی ها از بی توجهی/ سالاری وزیر می شود و …

  • کد خبر : 9699
  • 02 شهریور 1398 - 19:53
آوای بوشهر شنبه هر هفته با بسته خبری کوتاه و جذاب به روز می شود. خواندن این بسته خبری را به مخاطبان پیشنهاد می کنیم:

آوای بوشهر شنبه هر هفته با بسته خبری کوتاه و جذاب به روز می شود. خواندن این بسته خبری را به مخاطبان پیشنهاد می کنیم:

مدیر عامل جدید باشگاه پارس جنوبی معارفه می شود

تایید خبر سه ماه پیش آوای بوشهر؛ مراد مرادی مدیرعامل جدید باشگاه پارس جنوبی شده و حکم وی نیز هفته گذشته امضا شده است که در اواخر هفته جاری رسما جایگزن بهرام رضاییان خواهد شد. هر چند مرادی قبلا با قاطعیت موضوع انتصابش را تکذیب کرده بود!

مرادی هم اکنون مسئول دفتر مدیرعامل منطقه ویژه پارس عسلویه است و سابقه ورزشی و مدیریتی قابل ذکری ندارد موضوعی که می تواند تیم فوتبال پارس جنوبی جم را با چالش های جدید مدیریتی روبرو کند.

یکی از ضعف های جدی بهرام رضائیان عدم مدیریت حواشی تیم پارس جم و عدم کنترل سرمربی و تیم رسانه ای باشگاه بود که باید دید مرادی می تواند این وضعیت را سامان بخشد یا خیر؟!

 

ورود یک فرماندار استان به بازی انتخابات!

شنیده شده یکی از فرمانداران استان تحرکاتی را برای حمایت و جمع آوری آرا برای یکی از کاندیداهای جنوب استان، آغاز کرده است. رفتار این فرماندار، با انتقاداتی در فضای مجازی از سوی فعالان سیاسی در این شهرستان روبرو شده است.

 

امام جمعه گله دار فارس پیگیر مشکلات شهرستان جنوبی بوشهر!

حجت الاسلام محمد گنجی امام جمعه سابق جم و فعلی گله دار در اظهار نظری در یکی از گروه های مجازی شهرستان جم از دادستان درخواست کرده بود که پرونده ای مربوط به یک دختر شهید را هرچه زودتر تعیین تکلیف کند. وی همچنین پیش از این، از فعال نشدن فرودگاه جم انتقاد کرده بود.

 

چوب حراج سرمربی و تیم رسانه ای پارس جنوبی جم بر آبروی شهرستان!

با وجود اینکه، بسیاری از تیم های لیگ برتری در فصل جدید، همچنان دریافتی از باشگاه ها نداشته اند سرمربی پارس جم طی سه ماه گذشته با وجود حضور در اردوهای بسیار خوب، مدام در حال قهر و آشتی است و تیم رسانه ای سرمربی هم هجمه های وسیعی را به مسئولان شهرستان و منطقه ویژه داشته اند.

هماهنگی عجیب مدیر رسانه ای باشگاه پارس جنوبی و وب سایت هواداران در جو سازی علیه وضعیت مالی پارس جم، فضای شهرستان را با التهاب و تنش مواجه کرد و تداوم این وضعیت می تواند تبعات امنیتی و اجتماعی جدی به همراه داشته باشد.

به نظر می رسد تیم رسانه ای باشگاه، بیش از آنکه در خدمت منافع شهرستان جم و باشگاه باشند در خدمت سرمربی پر انتقاد تیم هستند و مدام خبرهای ناامید کننده و بعضا غیر واقعی منتشر می کنند در حالی که بسیاری از باشگاه ها با شرایط بدتر مالی و اردویی مثل شاهین بوشهر، با مدیریت مدیران رسانه ای بومی، فضای بسیار آرام تری را تجربه می کنند!

 

وعده هایی که نشد و پروژه هایی که آب رفت!

با وجود وعده های مسئولان جم، برخی از پروژه های مهم شهرستان جم به هفته دولت این شهرستان نرسید.

افتتاح هتل سه ستاره شهرداری جم، بهره برداری چمن مصنوعی بزرگ بهارستان، افتتاح شهرداری بهارستان و بهره برداری مجتمع فرهنگی هنری ریز از مهم ترین پروژه هایی است که به دلیل ضعف حوزه عمرانی فرمانداری جم، به هفته دولت نرسید.

در حالی که شهرستان های بوشهر، دشتی و تنگستان به ترتیب، ۳۰۴، ۲۶۰ و ۲۰۶ میلیارد تومان پروژه را برای افتتاح و کلنگ زنی در هفته دولت در دستور کار دارند جم فقط ۵۰ میلیارد تومان پروژه را اعلام کرده که قریب به نیمی از این پروژه ها به هفته دولت نرسید. افتتاح هتل شهرداری جم با اعتبار ۱۴ میلیارد تومان به دلیل عدم انجام تکالیف از سوی اداره برق جم به عنوان بزرگترین پروژه اعلامی به هفته دولت نرسید تا میزبانی تیم های لیگ برتری در جم همچنان با مشکلات جدی مواجه شود.

 

با قاطعیت با زمین خواران جم برخورد می شود/ متخلفان فتیله را پایین کشیدند

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان جم به تازگی در نشست با رسانه ها گفته: ۳ زمین خوار بزرگ در جم با قرار وثیقه سنگین به زندان معرفی شدند که با تامین وثیقه آزاد شده اند اما زمین ها به دولت برگشت داده شده است.

روح الله فروغی فر همچنین از برخورد جدی و قاطع با تخلفات زمین و منابع آب در جم خبر داده و گفته: برخی متخلفین بزرگ زمین در جم گفته اند تا زمان حضور من و رئیس دادگستری در جم، فعالیت های زمین خواری شان را متوقف می کنند و بعد دوباره تخلفات را آغاز می کنند که با قاطعیت اعلام می کنم با جدیت و در راستای حفظ حقوق مردم تخلفات را مربوط به هر کس و هر جایی که باشد پیگیری خواهم کرد و اجازه نمی دهم عده ای مفسد هر کاری خواستند انجام دهند.

 

تحرکات انتخاباتی جنوب استان بیشتر شده/ از شرکت در مراسم مذهبی تا بیانیه های فضای مجازی

تحرکات کاندیداهای انتخابات در جنوب استان از برگزاری نشست های محفلی و رایزنی های چهره به چهره به شرکت و سخنرانی در مراسم مذهبی در ۴ شهرستان رسیده و به نظر می رسد تنور انتخابات در حال داغ شدن در این حوزه است.

از گوشه و کنار هم بیانیه های حمایت و مخالفت با کاندیداها از سوی فعالان سیاسی رسانه ای می شود.

 

نیروهای استخدامی جید مپنا برای فاز ۱۳ و ۱۴ پارس جنوبی مشغول به کار می شوند

به دنبال انتشار خبری در مورد بلاتکلیفی قبول شدگان آزمون استخدامی شرکت مپنا برای فازهای ۱۳ و ۱۴ پارس جنوبی در سایت آوای بوشهر، خبر می رسد با پیگیری منطقه ویژه پارس، این نیروها از شهریور ماه به کارگیری می شوند.

 

واکنش عجیب نماینده دشتستان به اشتغال رانتی پسرش!

پس از سیل انتقادات به نماینده دشتستان در مورد رانت اشتغال برای فرزندش در پترشیمی، سعادت در واکنش به انتقادات گفته: من تاکنون حتی به اندازه یک خودنویس از موقعیت نمایندگی مجلس سوء استفاده نداشته ام، جز بحث اشتغال پسرم. اگر پسرم را برای اشتغال پیش یک بازرگان می فرستادم، قطعا خواسته های نابجا مطرح می شد.

درحالی که پسرم در یک شرکت پیمانکاری وابسته به دولت که دفتر آن در تهران است شاغل شده و حق هیچ کسی در استان بوشهر از این بابت ضایع نگردیده است. من موضوع اشتغال پسرم را انکار نمی کنم و معتقدم جای سوال و ایراد ندارد و باید برای برخی رسانه ها بابت این نوع نگاه تاسف خورد.

 

رشوه گنده پیمانکار نفت و گاز به نماینده مجلس!

معاون سابق وزیر آموزش و پرورش در اظهار نظری جنجالی در هفته گذشته اعلام کرده یکی از نمایندگان استان، یک منزل مسکونی از پیمانکار نفت و گاز رشوه گرفته است. این موضوع را هیچکدام از نمایندگان استان تایید نکرده اند و عمادی هم حاضر به ارائه جزئیات بیشتر به رسانه ها نشده است!

 

تبعیض در پارس جنوبی همچنان ادامه دارد!

در برخی از فازهای پارس جنوبی هنوز کارکنان حراست در محیط باز، بدون سرپناه و حتی سایبان در کنار مخازن چند هزارلیتری میعانات (تشدیدکننده گرما) و بعضا خزندگان با وضعیت بسیار تاسف باری مشغول شیفت در طول شبانه روز هستند.

در هفته های گذشته هم خبری به آوای بوشهر رسید که نشان می داد نیروهای قراردادی فازهای پارس جنوبی بر خلاف نیروهای رسمی با تفتیش بدنی و کیف برای ورود و خروج روبرو هستند!

 

سالاری وزیر می شود

در برخی محافل سیاسی، از مطرح شدن مصطفی سالاری برای تصدی وزارت آموزش و پرورش سخن به میان آمده است. گویا وی از سوی واعظی رییس دفتر رییس جمهور حمایت می شود. سالاری سابقه استانداری های بوشهر  گیلان دارد و اکنون مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی است.

 

کاهش اضافه کار کارمندان دولت!/ معیشت کارمندان سخت تر شده

دولت اضافه کار کارمندان را کاهش داده است. گویا قرار است اضافه کار تنها در صورت ارجاع کار اضافه از سوی مدیر به کارمندان پرداخت شود که با این روش بسیاری از کارمندان از دریافت اضافه کار محروم خواهند شد.

دولت پیش از این در مصوبه ای پرداخت کامل حقوق و مزایای کارمندان در شرایط تحریم را در راستای حمایت از قشر آسیب پذیر کارمند، تضمین کرده بود.

 

قیمت بلیط بازی های خانگی شاهین بوشهر نصف شد

دهدار، رییس شورای شهر بوشهر از نصف شدن هزینه بلیط مسابقات شاهین شهرداری بوشهر در لیگ برتر فوتبال خبر داده است. تعیین نرخ ۲۰ و ۱۵ هزارتومانی برای برخی نقاط ورزشگاه شهید مهدوی با انتقادات زیادی همراه شده بود و بسیاری از فوتبال دوستان که درآمد کافی ندارند، از دیدن بازی های لیگ برتر محروم می کند.

 

توزیع بنزین یورو ۴ در جایگاه سوخت جم

توزیع بنزین یور ۴ در یکی از جایگاههای خصوصی استان (مارینای جم) آغاز شده است. سالهاست هم استانی ها تقاضای توزیع این بنزین در جایگاههای سوخت بوشهر مشابه کلانشهرها دارند، اما هربار وعده های تکراری از سوی مسئولان در این زمینه مطرح می شود.

 

اولین تخصیص اعتبار سفر ریاست جمهوری ابلاغ شد

شنیده شده اولین تخصیص اعتبار پروژه های مصوب سفر هیات دولت به استان ابلاغ شده که میزان آن ۲۸۶ میلیاردتومان است. بیشترین سهم اعتباری نیز مربوط به شرکت آب منطقه ای بوده که عمدتا درباره سدها می باشد.

 

قیمت بلیط های فرودگاه عسلویه میلیونی شد

طبق خبرهای رسیده، قیمت بلیط تهران عسلویه به یک میلیون تومان رسیده و بسیاری از مسافران به علت پر بودن صندلی ها و افزایش شدید قیمت ها، از پروازها باز مانده اند.

 

گلایه سیرافی ها از نبود درمانگاه شبانه روزی در این شهر/ مدرسه ای که تکمیل نمی شود

اهالی سیراف شهرستان کنگان از نبود درمانگاه شبانه روزی در این شهر گلایه دارند و می گویند برای درمان در شب و روزهای تعطیل باید به مرکز شهرستان سفر کنند.

برخی اهالی سیراف هم در پیام هایی به عدم تکمیل مدرسه ابتدایی شهید یگانه این شهر انتقاد دارند. اولیای دانش آموزان می گویند با وجود گذشت چندین سال از آغاز پروژه نوسازی مدرسه، همچنان این پروژه تکمیل نشده و دانش آموزان در مدرسه قدیمی دیگری که شرایط نامطلوبی دارد اسکان یافته اند.

 

تعلل در انتخابات هیات رئیسه شهرهای استان بوشهر/ قهر برخی اعضای شوراهای شهر

و دست آخر اینکه با وجود اعلام استانداری بوشهر در خصوص تعیین تکلیف هیات رئیسه شوراهای شهر و روستا تا ابتدای شهریور ماه، همچنان بسیاری از شوراها در این خصوص اقدامی انجام نداده اند.

شنیده شده در آستانه انتخابات هیات رئیسه شوراهای شهر، قهر برخی اعضا هم شروع شده است!

لینک کوتاه : https://avayebushehr.ir/?p=9699

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از
    دست اندرکاران وبسایت به این خوبی سپاسگزارم

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در آوای بوشهر منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.