• امروز : یکشنبه - ۲۶ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : 6 - شوال - 1445
  • برابر با : Sunday - 14 April - 2024
7
اظهارات تند هومن افاضلی علیه خرمدل و مسئولان جم

سرمربی پارس جم: رفتاری که با بازیکنانم می شود در شان انسان نیست!/ پریشان و شیخ موسی پیگیر تیم هستند بقیه هیچ!/خرمدل کاری نکرد/بقیه تیم ها درصد بیشتری گرفته اند/دوست دارند پارس جم سقوط کند

  • کد خبر : 12488
  • 29 خرداد 1399 - 20:19
خرمدل هیچ اقدامی نکرده است. ما به احمدی، نماینده جم در مجلس شورای اسلامی امیدواریم و منتظریم برای ما کاری کند. پریشان، عضو شورای شهر جم هم وضعیت تیم را پیگیری می‌کند و فقط این دو نفر پیگیر کارهای ما هستند.

آوای بوشهر؛ سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم با بیان اینکه پول اجاره زمین تمرین ندارند گفت: مسئولان منطقه ویژه راضی به سقوط شاگردانش هستند.

به گزارش آوای بوشهر؛ هومن افاضلی درباره تعطیلی تمرینات تیم فوتبال پارس جنوبی جم اظهار داشت: برای تمرین باید هزینه کنید، حداقل یک زمین داشته باشید و پرسنل تیم را از لحاظ مالی تامین کنید. هزینه یک جلسه تمرین شامل پول زمین، آب معدنی، تغذیه و ملزومات پزشکی حدود پنج تا شش میلیون تومان است که اقامت بازیکنان یا جلسه تئوری تیم هزینه مجزا دارد. ما این پول را نداریم. پیش‌تر چراغی (سرپرست تیم پارس جنوبی) و من، جلساتی با مدیران مجموعه بانک ملی داشتیم که اجازه دهند با وجود بدهی تمرین کنیم، اما این مدیران هم تا مدت معینی صبر می‌کنند.

شرایط تیم برای کسی مهم نیست

وی در پاسخ به این پرسش که آیا مدیران، تماسی با اعضای تیم پارس جنوبی داشته‌اند یا خیر، تصریح کرد: تماسی از جایی نداشتیم و انگار شرایط تیم برای کسی مهم نیست. با مرادی (سرپرست باشگاه) پس از مدت‌ها صحبت کردیم و او حدود ۳۰ میلیون تومان به حساب سرپرست تیم واریز کرد که بخشی از بدهی‌های خود بابت زمین تمرین را پرداخت کردیم. بدهی ما خیلی بیشتر از این است و این مبلغ، بخشی از هزینه تمرینات اخیر ما را پوشش می‌دهد. از حالا هم پولی بابت اجازه زمین نداریم.

خرمدل هیچ اقدامی نکرده است

سرمربی تیم پارس جنوبی درخصوص اقدامات ایرج خرمدل، مدیر جدید منطقه ویژه پارس جنوبی برای این تیم خاطرنشان کرد: خرمدل هیچ اقدامی نکرده است. ما به احمدی، نماینده جم در مجلس شورای اسلامی امیدواریم و منتظریم برای ما کاری کند. پریشان، عضو شورای شهر جم هم وضعیت تیم را پیگیری می‌کند و فقط این دو نفر پیگیر کارهای ما هستند. آنها به اندازه کافی مشغول کارهای خودشان هستند و از روی علاقه، وضعیت ما را پیگیری می‌کنند.

یک بار تست کرونا دادیم که پول آن را هنوز پرداخت نکرده‌ایم

افاضلی در مورد بلاتکلیفی مگنو باتیستا، هافبک مصدوم پارس جنوبی به تسنیم گفت: پنج میلیون تومان بابت یک جلسه تمرین نداریم. هزینه رفت و برگشت باتیستا هم خیلی بالاست و طبیعی است که نمی‌توانیم از پس آن بربیاییم. در شروع تمرینات، ملزومات بهداشتی برای مقابله با کرونا را از سازمان لیگ گرفتیم، اما پس از آن دیگر نتوانستیم پروتکل‌ها را رعایت کنیم و بچه‌ها حق دارند نگران سلامتی خود شوند. ما فقط یک تست کرونا دادیم که هنوز پول آن را هم پرداخت نکرده‌ایم.

سفر با هواپیما و اقامت در هتل،۶۰ تا ۷۰ میلیون تومان هزینه دارد

وی درخصوص آینده تیم پارس جنوبی در لیگ برتر فوتبال عنوان کرد: اگر بچه‌ها را راضی کنیم که عدم دریافت پول و بلایی را که سر مگنو آمده ندید بگیرند، باز هم باید با هواپیما به شهرهای میزبان برویم و در هتل بخوابیم. همین موضوع، ۶۰ تا ۷۰ میلیون تومان هزینه دارد. اگر پروازی برای برگشت باشد که همان روز برمی‌گردیم، اما معمولاً باید یک روز بیشتر بمانیم تا پرواز برگشت داشته باشیم که هزینه‌ها به ۱۰۰ میلیون تومان می‌رسد. از کجا این هزینه را بیاوریم؟

چرا باشگاه‌های نفتی را ابتدای فصل واگذار نکردند؟

سرمربی پارس جنوبی جم درخصوص زمزمه‌هایی مبنی بر واگذاری سه باشگاه نفتی به بخش خصوصی اظهار داشت: وزارت نفت می‌خواهد هر سه باشگاه را واگذار کند، اما چرا ابتدای فصل این کار را نکردند؟ همان موقع باید تکلیف تیم‌ها مشخص می‌شد. پارس جنوبی ابتدای فصل شرایطی بسیار سخت و بودجه بسیار محدودی برای تیمداری داشت. پیروز موسوی (مدیر پیشین منطقه ویژه پارس جنوبی) فوتبالی بود و بودجه‌ای محدود برای یارگیری به باشگاه داد.

کسی نیست که با او درد دل کنیم

افاضلی ضمن تمجید از سرمربی پیشین پارس افزود: فراز کمالوند، تیم را با شرایط خیلی سختی بست. شاید برخی قضاوت دیگری داشته باشند، اما من درون تیم می‌بینیم که کار کمالوند چقدر سخت بود. او با بودجه محدود باشگاه، کار سختی داشت که تیم را به همین جا رساند. با این حال به خاطر شرایط سخت باشگاه از پارس جدا شد. آن زمان موسوی کنار تیم حضور داشت که اعضای تیم با او درد دل کنند، اما الان کسی را نداریم که با او حرف بزنیم و او دست تیم را بگیرد.

برخی اعضای پارس جنوبی در یک سال هیچ پولی نگرفتند

سرمربی پارس جنوبی جم با بیان اینکه قولش به مردم جم (درباره بقای تیم در لیگ برتر) را نمی‌تواند انجام دهد، تصریح کرد: فکر نمی‌کردم به این وضعیت برسیم. در جم می‌گویند بازیکنان پارس ۵۰ درصد از پول خود را گرفته‌اند. برخی از بازیکنان چنین شرایطی دارند، نه همه آنها. کسانی هستند که یک سال برای پارس جنوبی کار کرده‌اند و هیچ پولی نگرفته‌اند. برخی بازیکنان در نیم‌فصل به تیم اضافه شدند که فقط دو بازیکن پول گرفتند. آخرین پولی که به باشگاه پارس جنوبی تزریق شد، مربوط به پنج ماه پیش بود و در این مدت، هیچ پولی داده نشده است.

تیم‌هایی که با ما رقابت می‌کنند،هم درصد بیشتری گرفتند و هم رقم قرارداد آنها بیشتر است

افاضلی با اشاره به شرایط سایر پایین‌نشینان جدول لیگ برتر فوتبال خاطرنشان کرد: بازیکنان تیم‌هایی که با ما رقابت می‌کنند و در جدول پایین‌تر از ما هستند، بیشتر از ۵۰ درصد از قرارداد خود را دریافت کرده‌اند و رقم قرارداد آنها هم بیشتر است. بازیکنان مطرح ما نسبت به توانایی خود، رقم کمتری گرفته‌اند. یک ماه دیگر بازی‌ها تمام می‌شود و باشگاه فقط نصف پول برخی اعضای تیم را داده است. الان باید دریافتی‌ها به ۸۰ درصد رسیده باشد. هر جا می‌رویم می‌گویند ۵۰ درصد پول گرفتید که این نشان می‌دهد این افراد، چیزی از فوتبال نمی‌فهمند.

دوست دارند پارس جنوبی به لیگ دسته اول سقوط کند

وی در پاسخ به این پرسش که آیا قولش مبنی بر حفظ پارس جنوبی در لیگ برتر را پس می‌گیرد یا خیر، گفت: هیچ تضمینی برای هیچ چیز وجود ندارد؛ چون از حداقل‌ها هم بی‌بهره هستیم. ما که در زمین چمن بازی می‌کنیم، نمی‌توانیم روی آسفالت تمرین کنیم. برای تیم داشتن باید حداقل‌هایی داشته باشید که ما آن را نداریم و متاسفانه همه دوست دارند پارس جنوبی به لیگ دسته اول سقوط کند.

سرمربی پارس جنوبی جم با مقایسه شرایط این تیم با وضعیت نفت تهران در لیگ هفدهم خاطرنشان کرد: پیش از شروع کار من، بازیکنان نفت به سازمان لیگ رفته بودند تا تیم منحل شود و آنها بازیکنان آزاد شوند. سه روز مانده به بازی با پرسپولیس کارمان را شروع کردیم و اولین تیمی بودیم که در آن فصل، از پرسپولیس گل نخورد. این تیم پیش از آن در همه دیدارهای داخلی و آسیایی خود گل زده بود.

شرایط نفت تهران از پارس جنوبی بهتر بود

افاضلی افزود: سپس تراکتور و سیاه‌جامگان را بردیم و نتایج خوبی کسب کردیم، اما به جایی رسیدیم که مسئولان تیم گفتند دیگر هیچ پولی به نفت تهران تزریق نمی‌شود. پس از آن دیگر تیم جمع و جور نشد و انرژی بازیکنان از بین رفت. فکر می‌کنم آنجا شرایط از امروز بهتر بود؛ چون کسی بود که می‌گفتند قرار است تیم را بخرد و پول سفرها را پرداخت می‌کرد که به دلیل اینکه تیم را به نام او نزدند، پولی به اعضای تیم نمی‌داد. الان همان پول را برای سفر نداریم.

وی در این باره که به نفع پارس جنوبی است که حرف امضاکنندگان نامه تعطیلی لیگ برتر به کرسی بنشیند، یادآور شد: وقتی همه می‌خواهند بازی کنند، باید بازی کرد. حتی اعضای تیم‌هایی که نامه را امضا کرده‌اند، تمرین می‌کنند و این نشان می‌دهد آنها برای مسابقات آماده می‌شوند. همه باید به قوانین احترام بگذارند. این افراد، درخواستی مبنی بر لغو لیگ برتر داشتند که اگر با آن موافقت نشود، باید بازی کنند.

رفتاری که بازیکنان ما می شود در شان یک انسان نیست!

سرمربی تیم پارس جم اظهار داشت: متاسفانه رفتاری که با بازیکنان ما می‌شود، در شأن یک انسان هم نیست. بچه‌های تیم ما را از خوابگاه هم بیرون می‌کنند‌، این در حالی است که بازیکنان ما به تمامی تعهدات‌شان پایبند بودند، اما مجموعه‌ای که با آنها قرارد منعقد کرده، به عهدهای خود وفا نکرده است.

وی درباره بودجه این تیم گفت: بودجه تیم ما حدود ۱۲٫۵ میلیارد تومان است، در حالیکه بودجه تیم‌هایی که در لیگ برتر حضور دارند، ۱۲۰ میلیارد، ۸۰ میلیارد و برخی تیم‌های معمولی نیز ۳۰ تا ۴۰ میلیارد تومان است.

وی افزود: زمان انعقاد این قرار داد میزان تورم و نرخ ارز در نظر گرفته نشده است. من از اواسط لیگ به این مجموعه اضافه شده‌ام و تا کنون ۷ جلسه تمرینی داشته‌ایم که در هر جلسه ۶٫۵ میلیون تومان صرف هزینه اجاره زمین، مواردی برای جلوگیری از آسیب بازیکنان و تغذیه ورزشکاران شده است که این میزان بدون در نظر گرفتن دستمزد افراد است.

مدیران نفت هیچ عرقی به تیم پارس ندارند

سرمربی تیم پارس جنوبی جم به بی‌توجهی مدیران شرکت ملی نفت و همچنین مدیران وزارت نفت اشاره کرد و گفت: مدیران این شرکت‌ها هیچ عِرقی به این مجموعه ندارند و همین عملکرد را برای تیم نفت تهران نیز داشتند.

وی ادامه داد: عملکرد مدیران همانند کسانی‌ است که برای خاموش کردن آتشی اعلام می‌کنند که هیچ تجهیزاتی برای آن ندارند. این امر به این معناست که ارزشی برای آن قائل نیستند، وضعیت تیم ما نیز این گونه است.

افاضلی با بیان این که سرمایه تیم پارس جنوبی ۳۰ میلیارد تومان است، ادامه داد: دو روز است که ما تمرینی نداریم و برای هیچکسی اهمیتی نداشته و کسی پیگیر علت عدم برگزاری تمرین‌های ما نشده است.

به مردم جم قول دادم

سرمربی تیم پارس جنوبی جم با ابراز گله از وزارت ورزش تاکید کرد: وزارت نفت یکی از مهم‌ترین پایگاه های اجتماعی ورزش است و تیم‌های زیادی در سطح قهرمانی داشت و به دلیل سیاست‌های جاری وزارت نفت همه این موارد در منحل شدن است. وزیر ورزش باید در این موارد با وزیر نفت گفت‌وگو کند و پیگیر مشکلات شود.

افاضلی در پایان تصریح کرد : من به مردم جم قول داده‌ام که سهمیه تیم را در لیگ حفظ کنم و امیدوارم با انرژی آنها بتوانم این هدف را محقق کنم. در سال‌های قبل در این وزارتخانه مدیرانی فعالیت می‌کردند که روی مجموعه‌شان تعصب داشتند و آنها را حمایت می‌کردند.

لینک کوتاه : https://avayebushehr.ir/?p=12488

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در آوای بوشهر منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.