• امروز : پنج شنبه - ۳ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 16 - ذو القعدة - 1445
  • برابر با : Thursday - 23 May - 2024
6
بسته خبری کوتاه و جذاب آوای بوشهر

ممنوع الورودی یک فحاش به فرمانداری/ بخشدار ریز رفتنی شد؟!/ فراز و مصاحبه های قهرآمیز در اردوهای لاکچری/ گشت های بسیج فعال شد/گلایه های نخل تقی و عسلویه از منطقه ویژه/ یک روستای استان غیب شد!/ جاده ساحلی دیر تنگستان و کشته هایش!/ خوشگذرانی باغ ویلادارها به قیمت تنش آبی و …

  • کد خبر : 9610
  • 19 مرداد 1398 - 20:04

شهرستان جم و کنگان طی سالیان اخیر با دو مشکل جدی مواجه است یکی مشکل عدم ثبت املاک است که شهرداری برای صدور پروانه ساخت تقاضای سند ثبتی می کند و اداره ثبت اسناد، صدور سند را منوط به احداث بنا! و مردم همچنان بلاتکلیف هستند.

آوای بوشهر شنبه هر هفته با بسته خبری کوتاه و جذاب به روز می شود. خواندن این بسته خبری را به مخاطبان پیشنهاد می کنیم:

ممنوع الورودی یک فحاش به فرمانداری

سرپرست فرمانداری دشتستان در نشست با رسانه ها گفته: مرغ بالای ۲٫۵ کیلو گرم نباید در بازار عرضه و به مردم فروخته شود.

لقمان زاده همچنین از ممنوع الورودی فردی فحاش به کارکنان فرمانداری دشتستان خبر داده و تاکید کرده: از حق خودم بگذرم از حق کارکنان نمی گذرم.

 

بخشدار مرکزی جم معارفه شد، تغییر بخشدار ریز در هاله ای از ابهام/ سایر بخش های استان منتظر تصمیم استاندار!

فرماندار جم در نشست با رسانه ها گفته: بخشدار ریز درخواستی برای جابجایی هم داشته و در حال پیگیری برای انتصاب نیروی مناسب وزارت کشوری هستیم که تاکنون به جمع بندی نرسیده ایم! وی تاکید کرده از بدنه کارشناسی فرمانداری به علت محدودیت منابع انسانی نمی توانیم استفاده کنیم و احتمالا با جابجایی هایی، بخشدار ریز منصوب شود.

این در حالی است که برخی شنیده ها از توقف روند تغییر بخشدار ریز تا پایان انتخابات حکایت دارد!

سرپرست فرمانداری دشتستان هم گفته: بخشدار ارم دشتستان بعد از تعیین تکلیف فرماندار منصوب می شود و نمی خواهم بدون تعیین تکلیف فرماندار، گزینه ای را به فرماندار بعد تحمیل کنم.

طی ماه های گذشته تعدادی از بخش های استان، بخشدار ندارند و مشخص نیست چه زمانی احکام بخشداران جدید صادر می شود.

 

رضاییان می رود!؟/ سرمربی مدام قهر می کند!

شنیده شده سرمربی پارس جم مجددا تهدید کرده در صورت عدم پرداخت بخش اول قرارداد بازیکنان، تمرینات تیم را تعطیل می کند!

فراز کمالوند از بدو انتصاب در تیم جمی ها، مدام در حال تهدید و تعطیلی تمرین است هر چند تا کنون چندین اردوی لاکچری و چندین بازی تدارکاتی را هم برگزار کرده است!

در همین حال، شنیده می شود بهرام رضائیان مدیر عامل باشگاه پارس جنوبی با نظر مدیر عامل منطقه ویژه به خدمات شهری این منطقه می رود و فرد دیگری مدیریت باشگاه را بر عهده خواهد گرفت! انتقادات زیادی به نحوه مدیریت و هزینه کرد رضاییان در باشگاه پارس جنوبی وجود دارد.

 

مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری بوشهر استعفا کرد!؟

برخی رسانه های استان از استعفای عباس برزگرزاده مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر خبر داده اند و گفته شده تاکنون این استعفا مورد پذیرش استاندار قرار نگرفته است.

برزگرزاده از مدیران اخلاق مدار و خلاق استانداری بوشهر است که وجه مردمی وی او را محبوب ساخته است.

 

ثبت اسناد در جم و کنگان گره کور شده!/ مردم بلاتکلیف اند

شهرستان جم و کنگان طی سالیان اخیر با دو مشکل جدی مواجه است یکی مشکل عدم ثبت املاک است که شهرداری برای صدور پروانه ساخت تقاضای سند ثبتی می کند و اداره ثبت اسناد، صدور سند را منوط به احداث بنا! و مردم همچنان بلاتکلیف هستند.

دیگری هم تک برگ کردن سندهای ثبتی است که برخی مالکان پس از مراجعه و استعلام های جدید، با مشکلاتی نظیر منابع ملی بودن بخشی از زمین مواجه می شوند که مردم را به دردسرهای بعدی دچار می کند.

نماینده جنوب استان در مجلس هم به تازگی از عملکرد ثبت اسناد استان انتقاد کرده است.

 

فعالیت گشت های بسیج برای تامین امنیت شهرها و روستاها

طبق خبرهای رسیده برای تامین امنیت شهرها و روستاها به تازگی طرحی کشوری در حال اجراست که با استفاده از ظرفیت نیروهای بسیج و گشت زنی شبانه، امنیت محلات تامین شود.

از جزئیات این طرح و دستورالعمل های اجرای آن خبری در دست نیست اما به نظر می رسد افزایش جرائمی چون سرقت، از دلایل اجرای آن است.

 

پتروشیمی مروارید دانشکده می سازد

مدیر عامل پتروشیمی مروارید در نشست با خبرنگاران جنوب استان بوشهر از آمادگی برای کمک مالی به احداث دانشکده فنی و مهندسی جم گفته و تاکید کرده: تلاش داریم دانشگاهی در تراز عالی در جم راه اندازی شود.

جوکار همچنین از تملک بالغ بر ۲۰۰ آپارتمان در شهر جم برای اسکان کارکنانش خبر داده است.

 

گلایه از کاهش آب ورودی به شهرهای نخل تقی و عسلویه

برخی مدیران شهری عسلویه و نخل تقی مدعی هستند آب تخصیصی منطقه ویژه پارس برای برخی مصارف این دو شهر کاهش یافته و خواهان رفع این مشکل از سوی منطقه ویژه هستند.

 

کارگران فاز ۱۴ پارس جنوبی تجمع کرده و درهای ورودی را بستند!

کارگران شرکت پیمانکاری “احداث” فاز ۱۴ پارس جنوبی طی روزهای اخیر با مسدود کردن درب های ورودی این شرکت، به پرداخت نشدن حقوق خود در سال جاری اعتراض کردند.

گفته شده هفتصد نیروی کارگری شاغل در این پروژه، فقط ۳۰ درصد از حقوق اسفندماه سال گذشته را در فروردین ماه سال جاری دریافت کرده بودند با اعتراض فراوان حقوق معوقه خود را تا پایان اسفندماه ۹۷ دریافت کردند اما همچنان حقوق ماه های سال جدید پرداخت نشده که مقرر شده حقوق فروردین و اردیبهشت ماه تا پایان مرداد ماه جاری پرداخت می شود.

ارزش پارس جم ۵۰ میلیارد تومان/ ۵۱۰ میلیارد تومان پروژه در جنوب استان فعال شد

نماینده جنوب استان در نشست با اصحاب رسانه جم گفته: تاکنون ۵۱۰ میلیارد تومان پروژه در قالب پکیج ۶۰۰ میلیارد تومانی نفت شروع شده که  تا کنون ۱۶۱ میلیارد تومان اعتبار پرداخت شده و ۳۵۰ میلیارد تومان دیگر نیز در دست اقدام است.

الماسی اضافه کرده: در قالب این پکیج، تاکنون ۱۰۳ پروژه عمرانی در چهار شهرستان جنوبی استان بوشهر به بهرداری رسیده است.

وی همچنین مدعی شده ارزش تیم پارس جنوبی جم هم اکنون ۵۰ میلیارد تومان است که از دارایی های وزارت نفت محسوب می شود و وزارت نفت هم موظف است این تیم را در لیگ برتر تامین مالی کند و نمی تواند از این موضوع شانه خالی کند.

 

انتقاد فرماندار از مخابرات جم/ شهرداری بهارستان هفته دولت رسما افتتاح می شود

فرماندار جم در سخنانی گفته: مخابرات استان به تعهداتش در قبال تکمیل پروژه فیبر نوری جم عمل نمی کند و همین هم باعث شده ساختمان تازه احداث امور مالیاتی جم بلا استفاده شود!

محمد حسینی همچنین از افتتاح رسمی شهرداری بهارستان در هفته دولت خبر داده است.

 

 

اتهامات سنگین رئیس شورای شهرجم علیه نفتی ها

عبدالحسین اکسیر در نشست با رسانه ها گفته: یکی از دلایل عدم تکمیل پروژه آبرسانی جم، مافیای تانکریسم در وزارت نفت است که از پیمان ۷۰ میلیارد تومانی سالیانه آبرسانی تانکری به شهرک های نفت و گاز سود می برند!

وی اعطای گواهینامه صنعت سبز به پتروشیمی ها توسط محیط زیست استان را عملی رانتی توصیف کرده است!

 

۷ کشته در کمتر از یک هفته در یک جاده استان بوشهر!

تصادفات جاده ساحلی دیر به تنگستان طی هفته گذشته، ۷ نفر را به کام مرگ کشانده! گویا تردد خودروهای شوتی در این مسیر و ناایمن بودن مسیر علت اصلی این تصادفات است.

 

مدیر کل سیاسی استانداری، مدیر کل حوزه ریاست مدیر عامل تامین اجتماعی کشور می شود

برخی خبرها از انتقال عادل دهدشتی مدیرکل انتخابات و سیاسی استانداری بوشهر به تهران حکایت دارد. گویا وی گزینه مدنظر مصطفی سالاری برای حوزه ریاست مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی می باشد.

کود مرغی در استان معضل همیشگی/ کنگان ممنوع کرد، دشتی خواهان ورود فرماندار!/ دیری ها دست به دامان دادستان شدند

با شروع تابستان و کشت محصولات روباز، استفاده از کودهای مرغی در سطح مزارع افزایش می یابد که در همین راستا، انتقادات زیادی در شهرستان های استان ایجاد شده است.

در هفته گذشته مردم در دشتی از فرماندار این شهرستان خواستار مقابله با استفاده از کودهای مرغی شده بودند و در کنگان هم جهاد کشاورزی استفاده از کودهای مرغی را ممنوع اعلام کرده است. دیری ها هم در همین زمینه خواهان ورود دادستان شده اند.

خلا قانونی در مواجهه با برخی کودهای مورد استفاده در کشاورزی، مسئولان را هم در برخورد با چالش مواجه کرده است.

 

اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر پوست اندازی می کند

طبق برخی شنیده ها، معاونین پشتیبانی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر تغییر می کنند و معاون سواد آموزی اداره کل هم به معاونت پشتیبانی نقل مکان می کند.

 

غیب شدن نام یک روستای استان بوشهر در لیست تقسیمات کشوری!

شنیده شده روستای گچو خرزهره از توابع بخش مرکزی جم که دارای شورا و دهیاری است در لیست روستاهای شهرستان جم در آمار تقسیمات کشوری وزارت کشور نیست!

این موضوع زمانی آشکار شده که شورای این روستا درخواستی را برای تغییر نام روستا به هفت باغ ارائه کرده است.  پیش از این روستاهای هفت چاه، سه چاه، لاور ده و لاور گل شهرستان جم در تقسیمات جدید کشوری از این شهرستان جدا شده بود و تلاش برای برگرداندن این سه روستا هم در هاله ای از ابهام قرار دارد.

آخرین وضعیت بازگشت به کار  ۱۷۰ نیروی  اخراجی منطقه ویژه

الماسی نماینده جنوب استان گفته: سازمان منطقه ویژه ظرفیت پذیرش و جذب این همه نیرو را ندارد و قرار است از طریق سازمان‌های تابعه و پایانه‌های نفتی  مجوزی گرفته شود که تعدادی از این افراد در خود منطقه ویژه بکار گرفته شوند و  تعدادی نیز در خارگ ، شیرینو و شرکت‌های تابعه مشغول به کار شوند.

احداث بزرگترین نیروگاه خورشیدی جنوب کشور در دشتی

عبداله نادریز فرماندار دشتی از آغاز عملیات اجرایی بزرگترین نیروگاه خورشیدی در جنوب کشور خبر داده و گفته: این پروژه ۱۰ مگا واتی.با اعتبار بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان در بخش مرکزی احداث می شود.

 

خوشگذرانی آخر هفته دو هزار باغ ویلا دار، عامل تنش آبی در تنگستان!

فرماندار تنگستان گفته: در بازدیدهای میدانی از گورکات و باغ ویلاها که تعداد آنها به بیش از دو هزار واحد می‌رسد و آب این واحدها هم از خط انتقال خریداری و تامین می شود.

عبدالحسن رفیعی‌پور تاکید کرده: این آب‌ها از خط انتقال گرفته می شود و می بایست با آنها برخورد شود. نباید اجازه داد یک عده برای تفریحات آخر هفته خود یک شهرستان را دچار تنش و بحران کمبود آب کنند.

 

راه اندازی ۶ دستگاه پایش آلایندگی هوا در استان بوشهر

مدیر کل محیط زیست استان بوشهر گفته: تاکنون شش ایستگاه سنجش آلودگی هوا در جهت سنجش آلاینده های محیط زیستی به ویژه گرد و غبار در شهرستانهای گناوه، بوشهر، دشتستان، عسلویه، کنگان و دشتی نصب و راه اندازی شده است.

لینک کوتاه : https://avayebushehr.ir/?p=9610

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲
  1. مطلب بسیار خوبی بود.ممنون

  2. عالی و مفید

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در آوای بوشهر منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.