• امروز : چهارشنبه - ۲ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : 12 - شعبان - 1445
  • برابر با : Wednesday - 21 February - 2024
7

 بخشدار ریز و‌ درماندگی در انتخابات/ مردم جم شایستگی می خواهند نه رفاقت سالاری!

  • کد خبر : 5643
  • 10 شهریور 1397 - 10:40

️ اکنون که تیم استاندار سابق کمر همت بسته، ما رسانه های شهرستان جم به عنوان نمایندگان مردم در مقابل باند بازی دوستان مرکز نشین ایستاده و تا زمانی که بر خواسته به حق مردم و فعالین سیاسی و‌اجتماعی گردن نگذاشته اند ادامه خواهیم داد و‌صدای مردم خواهیم شد.

 سید مصطفی هاشمی نژاد

با قاطعیت تمام می توان گفت اصلی ترین و‌ حیاتی ترین وظیفه وزارت کشور، برگزاری انتخابات می باشد که مسئولیت این مهم در استان ها به استاندار، در شهرستان ها به فرماندار و در بخش ها به بخشدار واگذار شده است.

‼️در دو‌ انتخابات گذشته مجلس ۹۴ و ریاست جمهوری۹۶ یک اتفاق عجیب در شهرستان جم رخ داد. سید محمد احمدپور که سابقه بخشداری های ریز، کاکی، جم و عسلویه داشت به اجبار و‌ با دستور فرماندار وقت به بخش ریز فرستاده شد تا انتخابات آن بخش را مدیریت کند! اتفاقی که نشان از کم تجربگی، ضعف مدیریت و ناتوانی ناصر ابراهیمی بخشدار ریز در اجرای انتخابات داشت.
⚠️ اگر ناصر ابراهیمی دیروز، در عرصه مدیریت انتخابات ضعف داشت، امروز نیز در سمت معاون سیاسی که یکی از عمده ترین وظایفش کمک به اجرای انتخابات است قطعا ضعیف و‌ناتوان است. ابراهیمی نشان داده که نمی تواند گزینه خوبی برای مدیریت انتخابات باشد. قبلا نیز در سایت سی سواران جم که آن زمان سردبیر بودم همین‌موضوع کم تجربگی وی اشاره کردم که بعد از این یادداشت بود که فرماندار احمدپور را به بخش ریز فرستاد.
?ابراهیمی نشان داده در اکثر وظایفش ضعیف و فاجعه بار عمل کرده است. در حوزه سیاسی و‌انتخابات که بر همه واضح‌است و‌ در مطلب فوق نیز بیان شد.
?در حوزه عمرانی کافی است به دفترچه هفته دولت ۹۷ مراجعه کنید. فاجعه آنجاست که تنها ۴ پروژه کوچک عمرانی مربوط به کل بخش ریز است!
?در حوزه مدیریت بحران نیز، عملکرد وی قابل نبوده است. مهمترین بحران در سال ۹۷، آتش سوزی جنگل ریز بود که وی به عنوان مدیر بحران آن هم در زمان عید نوروز که بیشترین مسافر در جنگل گلوبردکان اسکان پیدا می کند، در مرکز استان برای خوش گذرانی به سر می برد! جنگل در آتش سوخت آن هم در زمانی که حضور یک فرمانده برای مدیریت بحران ضروری بود!
?در حوزه عمل به سیاست های عمومی دولت نیز آنقدر ضعیف بود که رای دکتر روحانی بر گفته های ما صحه می گذارد.
‼️وی‌ بیشتر از آنکه جو بخش را آرام کند، آنقدر سمت یکی از شهرهای بخش غش کرده بود که صدای مردم شهر کنار دستی را به واسطه اختلاف افکنی ها و اعمال تبعیض های بخشدار در آورده بود. با این حال مردم و‌شوراهای بخش از وی راضی نیستند و شوراها نیز منتقد جدی وی می‌باشند اما به واسطه ایجاد اختناق در جامعه از سوی بخشدار، مجبورند سکوت کنند!
?اما حالا همان ها که در استان مدعای هم کیشی و هم سلکی با دولت تدبیر و‌امید دارند کمر به این انتصاب رفاقتی گذاشته اند، تاکید می کنم رفاقتی، نه بر مبنای شایسته سالاری!
️ اکنون که تیم استاندار سابق کمر همت بسته، ما رسانه های شهرستان جم به عنوان نمایندگان مردم در مقابل باند بازی دوستان مرکز نشین ایستاده و تا زمانی که بر خواسته به حق مردم و فعالین سیاسی و‌اجتماعی گردن نگذاشته اند ادامه خواهیم داد و‌صدای مردم خواهیم شد.
❌ همه این نوشتار فقط به دلیل این است که متذکر شویم، فردی که برای انتصابش تلاش می کنید هرگز برای این سمت لایق نمی باشد. تاکید مردم، رسانه، فعالیت سیاسی اجتماعی و… توجه به نیروهای بومی می‌باشد.
لینک کوتاه : https://avayebushehr.ir/?p=5643

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در آوای بوشهر منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.