• امروز : چهارشنبه - ۲ خرداد - ۱۴۰۳
 • برابر با : 15 - ذو القعدة - 1445
 • برابر با : Wednesday - 22 May - 2024
10

جوابیه ی عبدالحسین فرهنگی به اظهارات بهرام رضائیان

 • کد خبر : 3449
 • 22 مرداد 1396 - 11:07

آوای جم؛عبدالحسین فرهنگی مدیر عامل اسبق باشگاه فرهنگی ورزشی گاز فجر جم در پیامی به این پایگاه خبری به اظهارات اخیر بهرام رضائیان مدیر عامل باشگاه ورزشی پارس جنوبی واکنش نشان داد. متن پیام بدین شرح است جوابیه مدیر عامل اسبق باشگاه فرهنگی ورزشی گاز فجر جم به اظهارات اخیر آقای رضائیان مدیر عامل باشگاه ورزشی […]

آوای جم؛عبدالحسین فرهنگی مدیر عامل اسبق باشگاه فرهنگی ورزشی گاز فجر جم در پیامی به این پایگاه خبری به اظهارات اخیر بهرام رضائیان مدیر عامل باشگاه ورزشی پارس جنوبی واکنش نشان داد.

متن پیام بدین شرح است

جوابیه مدیر عامل اسبق باشگاه فرهنگی ورزشی گاز فجر جم به اظهارات اخیر آقای رضائیان مدیر عامل باشگاه ورزشی پارس جنوبی :

« دلیل اینکه در تیم بازیکن جمی بزرگسال وجود ندارد، مقصر پالایشگاه گاز فجر جم می باشد که درآن زمان به تیم های پایه اهمیت نداده بود »

این اظهارات آقای رضائیان مدیر عامل محترم باشگاه ورزشی پارس جنوبی در نشست خبری تاریخ ۹/۵/۹۶ با خبرنگاران سایت های خبری و تحلیلی شهرستان جم در محل سالن کنفرانس شهرداری جم می باشد که در فضای مجازی و سایت ها منتشر گردید  که لازم است جهت تنویر افکار عمومی جامعه، جوابیه خود را به اظهارات غیر حرفه ای و البته غیر واقع ایشان بشرح ارائه شده ذیل ارائه گردد:

 • باشگاه فرهنگی ورزشی گاز فجر جم در دوران فعالیت خود، علاوه بر انجام رسالت ورزشی و اجتماعی خویش در تیمداری رده بزرگسالان فوتبال، دارای تیمهای متعددی نیز در رده های مختلف مدرسه فوتبال در رده های سنی ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۱۳سال ( چهار تیم ) و همچنین  تیم های نوجوانان و جوانان در رقابتهای استانی در سنوات مختلف بوده و با مربیان بومی خود که بعضا نیز هم اکنون کماکان با باشگاه ورزشی پارس جنوبی همکاری می نمایند،  به مقامهای ارزشمند و متعددی دست یافت که سوابق آن در آرشیو هیات فوتبال شهرستان، استان و باشگاه موجود می باشد. در زمان فعالیت تیم در کشور نیز استعدادهای خوب فوتبال در شهرستان جم و نیز فرزندان خانواده های کارکنان ساکن نظیر آقایان: سید علی موسوی، عرفان جم رتبه ، سید حمید زید آبادی، محمد شمسی، علی پیش بین، احمد پیش بین، سعید نامور، طالب دژگاهی پور، مصطفی خاکسار، امید دانشور، موسوی چغادکی، محمد کلیلی، نیما حاج وند،  سینا حاج وند و نفرات دیگر در رقابتهای مختلف فوتبال کشور حضور داشته و بارها استعدادهای خود را جلو چشم اهالی محترم فوتبال و مردم شریف شهرستان جم بمعرض نمایش گذاشتند که هیچگاه این خاطرات از ذهن علاقمندان محو نخواهد شد.
 • بعنوان شاهد عینی اکثر بازیکنان کنونی تیم فوتبال جام جم که هم اکنون بدون هرگونه کمک مالی خاص و تنها با اتکاء و حمایت افرادی دلسوز از پیشکسوتان فوتبال شهرستان جم به لیگ برتر استان بوشهر راه یافته اند، در واقع همان بازیکنان دوران فعالیت باشگاهی گاز فجر جم می باشند که شخصیت فوتبالی آنان در تیم های نوجوانان و جوانان این باشگاه شکل گرفته است. بنابراین جامعه فوتبال شهرستان بخوبی ناظر فعالیت استعدادهای خود در دوران باشگاهی پالایشگاه گاز فجر جم بوده اند.
 • موارد ذکر شده تاریخ و شناسنامه فوتبال شهرستان جم بشمار می آید و هیچ فرد منصفی  نمی تواند آنها را نادیده انگارد. بهتر است بجای مقصر دانستن دیگران، واقعیت ها را به خبرنگاران و مردم بگوئیم تا آنها نیز همانند گذشته بزرگ منشانه، با سعه صدر آن را از ما بپذیرند. شما که حاضر نیستید در طی یک فصل فعالیت در لیگ یک کشور حتی یک نفر بازیکن جمی را جزو لیست ۱۸ نفر قرار دهید و حتی در بازی آخر لیگ یک که کاملا جنبه تشریفاتی داشت؛ حتی یک بازیکن جوان جمی را به احترام یک فصل حمایت خالصانه هواداران حتی برای ۵ دقیقه به بازی بگیرید، چگونه کاستی های خود را در عدم اعتقاد عوامل فنی تیم، به سهل انگاری و تقصیر یک شرکت هم خانواده خود نسبت می دهید؟! شما که فعالیت تیم های پایه ای خود را با هدف سازندگی پیگیری می نمائید، چرا به یکباره استعداد ابوالفضل محمد حسنی بازیکن بومی از خانواده نفت را که حاصل زحمات مشترک آقایان پاشازاده و سرهنگ معماری بود، به حساب نیاوردید و این بازیکن خوب و مستعد که از ملی پوشان تیم جوانان کشور نیز محسوب می شد، بناچار بخاطر بی مهری ها و عدم اعتقاد کادر فنی باشگاه به ایشان در لیگ یک، عطای استمرار فعالیت فوتبالی خود در شهرستان جم را به لقایش بخشیده و نگاه حرفه ای و تیزبینانه سرمربی فهیم و کاربلد تیم مطرح استقلال خوزستان ( قهرمان لیگ برتر سال گذشته و نماینده ایران در جام باشگاههای آسیا ) او را به فوتبال خوزستان دعوت نمود و در فصل گذشته بارها در این تیم بخدمت گرفته شد و اتفاقاً نمایش چشمگیری نیز در لیگ برتر کشور داشت بطوری که در برنامه پربیننده نود تکنیک برتر وی طی دو هفته بعنوان منتخبین لیگ برتر بنمایش درآمد.
 • شما که به زعم خود اعتقاد عمیق به حضور جوانان بومی در کنار تیم دارید، چرا سهم بچه های بومی جم را تنها به صرف انعقاد قرارداد مالی اکتفا نموده اید و لا اقل زمینه حضور آنها در تمرینات و اردوهای آمادگی فصل (داخلی و خارجی) فراهم نساختید  که حداقل در کنار بازیکنان بزرگ فوتبال کشور از دانش و تجربیات آنها و همچنین سرمربی تیم بهره مند شده و به ارتقاء سطح فنی آنها منتج شود. کدام استعداد فوتبال در جهان سراغ دارید که منحصراً از سکونشینی و تماشای بازی، استعدادشان شکوفا شود که بچه های جوان جمی دومی آنها باشند ؟!!
 • نمونه بارز دیگر اینکه فرزندان مستعد کارکنان پالایشگاه فجر جم با حمایت های مدیریت محترم عامل این شرکت و همت متولیان امر در ورزش سازمانی و البته حمایت بی شائبه همکاران محترم؛ در المپیاد ورزشی فرزندان زیر ۲۶ سال اخیر که در هفته گذشته بوقوع پیوست، موفق به کسب عنوان قهرمانی و مدال طلا در سطح مسابقات شرکت ملی گاز شده است. بنابراین مشخص می باشد که ضمن وجود استعدادهای خوب در منطقه، شرکت متبوعه کماکان نقش موثر خود را برای حمایت از فرزندان ورزشکار و شکوفائی استعدادهای ورزشی مخصوصا رشته محبوب فوتبال و سایر رشته ها برای خانواده های محترم ایفاء نموده و خواهد نمود.
 • مردم شریف و ورزشدوست شهرستان جم بخوبی مستحضر هستند که شرکت پالایش گاز  فجر جم و باشگاه منتسب به آن بنیانگذار ورزش قهرمانی در شهرستان جم در رشته های مختلف بشمار می آید و بابت اعتلای فوتبال شهرستان جم و استان بوشهر؛ از بدو انتقال تیم به منطقه ویژه اقتصادی پارس نیز کماکان از هیچ کوششی در راستای نقش حمایتی و پشتیبانی خود که همانا واگذاری زیر ساخت های لازم (استادیوم ورزشی، سالن بدنسازی، استخر، سالن جلسات و گردهمائی ها و…)، تامین اسکان، غذا و امکانات فعالیت تیم فوتبال پارس جنوبی جم در لیگ ۲، لیگ یک و هم اکنون نیز لیگ برتر فروگذار ننموده و بر عکس آنچه در خبرها منعکس گردیده؛ تمامی هزینه های نگهداری، تکمیل، تجهیز و استانداردسازی ورزشگاه تختی شهرک توحید را نیز بدون هرگونه تبلیغات و منت گذاری به مردم شریف شهرستان و استان، تقبل نموده است و بر حسب توافق طرفین، تنها بخش اجرائی عملیات بهسازی استادیوم بعهده منطقه ویژه اقتصادی پارس و باشگاه ورزشی پارس جنوبی بوده است. بنابراین شرکت پالایش گاز فجر جم از ابتدای انتقال تیم به منطقه ویژه اقتصادی پارس تا کنون در تمامی مراحل از نقش پشتیبانی خود غافل نبوده و بدون شک بخش عمده ای از موفقیت های بدست آمده حاصل همدلی و همکاری دو شرکت می باشد. بعلاوه مدیرعاملان محترم شرکت های یادشده همواره طی جلسات راهبردی منظم، در ارائه این خدمت ارزشمند که نتایجی جز رضایمندی مردم شریف شهرستان جم و استان بوشهر را در پی نداشته است، نقش آفرینی نموده اند. پیشنهاد می گردد بجای اظهاراتی از این قبیل بهتر است بر طبل وحدت بکوبیم تا نتایج دلخواه حاصل گردد چون همانگونه که در فوتبال هماهنگی تیمی حائز اهمیت می باشد، تیم پشتیبان نیز باید اینچنین باشند.

 

عبدالحسین فرهنگی

 

لینک کوتاه : https://avayebushehr.ir/?p=3449

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 6در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۶
 1. درود بر حاج آقا فرهنگی که برای اعتلای نام جم و ورزش در کلیه رشته ها مخصوصا فوتبال عرق جبین ریخته‌اند ودر زمینه ورزش برای جم از هیچ کوششی دست برنداشته‌است پیروزو ما نا باشید در ناگفته نماند پالایشگاه فجر در زمینه ورزش خیلی دور شروع کرد و زمانی هم که ورود به ورزش نمود از زحمات اشخاصی مانند حاج آقا فرهنگی بوده است

 2. ,به هر حال باید قبول کنیم که فوتبال جم در دوره ای نابود شد و الان هم به جز جام جم که حمایتی هم ازش نمیشه و پارس جنوبی تیم های دیگه قدرت و انسجامی ندارن. حالا این نابودی حاصل زحمت هیات فوتبال وقت هم بود که اهابی فوتبال بر این موضوع آگاهند ….

 3. بدون شک باید دست جناب فرهنگی را بوسید.اگر تاریخ ١۵-١۶ ساله این تیم را ورق بزنی فوراً متوجه میشی که در تمام بازی های این تیم حدااقل ۵ بازیکن بومى فیکس این تیم بوده اند.جای بسی تاسف است که جناب فرهنگی را بخاطر حفظ منافع شخصی خود میکوبند..اگر فرهنگی نبود الان تیم در لیگ استان بازی میکرد.باید واقع بین بود.اگر بازی های لیگ دو و لیگ یک و لیگ برتر را ببینید متوجه میشید که اختلاف چندانی بین بازیکنان وجود ندارد.جای تاسف است که به فرهنگی که پدر فوتبال این شهر است میتازند…….

 4. بدون تردید کسانی که به امثال فرهنگی حمله میکنند غیر بومی هایی هستند که فقط با پولی که دارند توانسته اند جایی برای خود باز کنند و فقط به فکر منافع شخصی خود هستند.کارنامه جناب فرهنگی برای مردم فوتبال فهم این شهر درخشان است

 5. با اینکه خودم یک بومی هستم اما ب هیچ وجه گفته های اقای فرهنگی قبول ندارم. نه پالایشگاه فجر بلکه هیچ نهاد فوتبالی در گذشته به فوتبال پایه اهمیت نداد.واسه همین الان فوتبال جم فقیر از فوتبالیست درجه یک بزرگسال هست. اینایی هم که اقای فرهنگی نام بردند خودشون یه مقدار استعداد فردی داشتن و گرنه کسی اونا رو پرورش نداده. الان هم فوتبال جم هیچ کس رو نداره که بخاد در سطح لیگ برتر بازی کنه.این واقعیتی هست که باید بپذیریم. اگه در گذشته بازیکن پرورش داده بودیم الان میتونستیم با افتخار جلو همه بگیم که باید بازیکن بومی توی تیم باشه. اما الان نمیتونیم

  • من صحبت های قاسم رو قبول دارم دقیقا همینطوره اون زمان که دست پلایشگاه باز بود هیچ کمکی به فوتبال پایه ی جم نکرد…
   الا آقای فرهنگی و دوستانشون خیلی دوست دارن که این موفقعیت رو مصادره کنن

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در آوای بوشهر منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.